Jezdecká stezka přes Horní Maršov
Mapa
Share

Jezdecká stezka přes Horní Maršov

Poznejte východní Krkonoše z koňského sedla! Trasa vede od hraničního přechodu v Horních Albeřicích přes Janské Lázně až do Bolkova. 

Od hraničního přechodu v Horních Albeřicích, Suchou cestou do Suchého dolu, dále po Mánkově cestě, po okraji lesa štěrkovou svážnicí kolem bývalé nemocnice do Horního Maršova, odtud k boudě U Modrých kamenů a po asfaltové cestě okrajem Janských Lázní na Hoffmanovy Boudy - zde bude napojena na již vyhrazenou stezku do Rudníku - Bolkova.

K propojení jezdecké stanice "Pod Světlou horou" s jezdeckou stanicí "Konírna" v Žacléři dojde trasou z Dolního Maršova přes most směrem pod Lovčí boudu, dále po hranici Krkonošského národního parku směrem na Bartův les do Bystřice, odtud přes Zlatý potok na Březovou horu podél hranice KRNAP na Babský vrch, Vernéřovickou cestou kolem zříceniny kostela ke sjezdovce Arakis, odtud na Ozon, k Bílému Kříži na Jezdeckou stanici "Konírna" v Žacléři.

Správa KRNAP zároveň stanovila podmínky, za kterých je možný pohyb v sedlech koní na vyhrazené stezce v částech procházející ochranným pásmem Parku.

Informace

Lokalita
GPX soubor
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.