Hřbitovní kostel Horní Maršov
Mapa
Share

Horní Maršov

Horní Maršov si zamilujete na první pohled! Pro jeho přívětivou a klidnou atmosféru, malebná zákoutí lemovaná citlivě opravenými historickými domy, nečekané výhledy do krajiny. Na ten druhý oceníte širokou nabídku turistických služeb, které vám ukážou Krkonoše tak, jak je ještě neznáte. Po málo známých stezkách, v souvislostech, šetrně k okolní krajině.

Dovolená v souladu s místní krajinou

Ubytujte se v některém z mnoha malých rodinných penzionů či v soukromých chalupách a nechte si poradit hned ve dvou originálních informačních centrech. Určitě vás nasměrují mimo jiné na úbočí Staré hory se stejnojmennou osadou, kde je soubor lidové architektury, Křížová cesta s kaplí sv. Anny z roku 1752 a významná pamětihodnost, opravený lesní hrádek Aichelburg. V galerii Veselý výlet v Temném Dole si mohou hosté zapůjčit klíče od hrádku. Významnou architektonickou památkou je také bývalá Dixova brusírna dřeva a kamenný sklad u přádelny lnu v místní části Temný Důl.

Milá obec v krajině pod Sněžkou

Možná budete mít štěstí a přijedete v době některé z četných místních oslav: tradiční Maršovské pouti, unikátního happeningu Otevřená ulice, ekologického festivalu DOTEKY, setkání chalupářů Trojúdolí, Dne Země, Masopustu a mnoha dalších.

Horní Maršov je ideálním místem pro dovolenou, ohleduplné a šetrné k místní krajině.

Užitečné odkazy

Informace

Region
Východní Krkonoše
Adresa
Bertholdovo náměstí 102
542 26 Horní Maršov
GPS
50.6608392N, 15.8200969E
Ke stažení
formát pdf (2.49 MB)
Dnes
22. 5. 2024
partlycloudy_day
13.2 °C
teplota
3.8 m/s
vítr

Výletní cíle v okolí