Horni Mala Upa
Map
Share

From Horni Mala Upa to the Church of St. Peter and Paul

This pleasant walk through a picturesque mountain village will take you to the places from Marie Kubatova’s fairy-tales. Down the Eliscino valley, you will come to the church and enjoy the quiet and peaceful atmosphere.

The Trautenberk brewery, Horni Mala Upa – Pomezni Boudy – turn left onto the yellow-marked tourist path – turn right for the K24 cycle track (the Fairy-tale Trail) – Eliscino valley – turn left along the Fairy-tale Trail – Mala Upa, the church – turn left for the red-marked tourist path – cross the street and turn right to follow the red-market path – Mala Upa, Pomezni Boudy – turn left for the Trautenberk brewery

 1.

Pohádková stezka

Krkonošské pohádky a jejich postavičky jsou neodmyslitelně spjaty s krkonošskou krajinou. Na naučné Pohádkové stezce Malou Úpou poznáte obojí, čeká vás 10 zastavení plných příběhů a her. Stezku je možné absolvovat v několika doporučených okruzích.

 2.

Kostel sv. Petra a Pavla

Barokní kostel svatého Petra a Pavla představuje ikonu Malé Úpy. Kostel byl vybudován v letech 1788 až 1789. Jeho umístění nedaleko vrcholu Sněžky ve výšce 975 metrů nad mořem bylo v té době mimořádné, a tak se stal nejvýše položeným kostelem v Čechách. Dnes se kostel v této kategorii řadí na čtvrté místo. Kostel spadá pod římskokatolickou farnost Janské Lázně a v roce 2019 přešel do vlastnictví obce Malá Úpa.

 3.

Pivovar Trautenberk

Přijměte pozvání na pivo od horalů z Malé Úpy. V roce 2015, ve výšce 1045 metrů nad mořem a 5 metrů pod zemí, ve stoletém sklepení bývalé Tippeltovy boudy v Malé Úpě, se začíná vařit pivo horalů. To je začátek příběhu o Pivovaru Trautenberk. Pivovar Trautenberk patří do nejmladších přírůstků v rodině krkonošských minipivovarů. Naleznete jej v obci Malá Úpa, čísle popisném 87, v prostorách bývalé Tippeltovy boudy, později známé jako hotel Družba. Přijďte ochutnat!

 4.

Chata Hradečanka

Po skvěle stráveném dni na horách pěkně vyhládne. Nenechte se přemlouvat a ochutnejte nejkřupavější a zaručeně nejitalštější pizzu v Krkonoších! Se skleničkou dobrého vína a za zvuku praskajícího dřeva v kachlových kamnech, které stojí přímo uprostřed restaurace, se vám na vybranou dobrotu bude čekat samo.

Information

Location
Holidays with children in the Krkonose Mountains
Holidays with children in the Krkonose Mountains

Fill your family time in the Krkonose Mountains with movement in nature, exploration, fun and fairy-tale adventures. We've chosen the best places for you, planned routes, prepared an adventurous stamp hunt and know where to hide in bad weather.