Horní Malá Úpa
Karte
Teilen

Aus Horní Malá Úpa zur Kirche St- Peter und Paul

Angenehmer Spaziergang durch das anmutige Bergdorf, Begleiter sind ihnen die Märchen von Marie Kubátová. Durch das Elisabethtal/Eliščino údolí zur Dorfkirche, einem traumhaft stillen und friedlichen Ort. 

Brauerei Trautenberk, Horní Malá Úpa – Pomezní Boudy/Grenzbauden – nach links/gelber Wanderweg – nach rechts auf Radweg K24 („Märchenweg“) – Elisabethtal/Eliščino údolí – nach links auf den „Märchenweg“ – Malá Úpa, Kirche – nach links/rotesWanderzeichen – nach Überqueren der Straße, nach rechts auf den roten Wanderweg – Malá Úpa, Pomezní Boudy/Grenzbauden – nach links zur Brauerei Trautenberk

 1.

Pohádková stezka

Krkonošské pohádky a jejich postavičky jsou neodmyslitelně spjaty s krkonošskou krajinou. Na naučné Pohádkové stezce Malou Úpou poznáte obojí, čeká vás 10 zastavení plných příběhů a her. Stezku je možné absolvovat v několika doporučených okruzích.

 2.

Kostel sv. Petra a Pavla

Barokní kostel svatého Petra a Pavla představuje ikonu Malé Úpy. Kostel byl vybudován v letech 1788 až 1789. Jeho umístění nedaleko vrcholu Sněžky ve výšce 975 metrů nad mořem bylo v té době mimořádné, a tak se stal nejvýše položeným kostelem v Čechách. Dnes se kostel v této kategorii řadí na čtvrté místo. Kostel spadá pod římskokatolickou farnost Janské Lázně a v roce 2019 přešel do vlastnictví obce Malá Úpa.

 3.

Pivovar Trautenberk

Přijměte pozvání na pivo od horalů z Malé Úpy. V roce 2015, ve výšce 1045 metrů nad mořem a 5 metrů pod zemí, ve stoletém sklepení bývalé Tippeltovy boudy v Malé Úpě, se začíná vařit pivo horalů. To je začátek příběhu o Pivovaru Trautenberk. Pivovar Trautenberk patří do nejmladších přírůstků v rodině krkonošských minipivovarů. Naleznete jej v obci Malá Úpa, čísle popisném 87, v prostorách bývalé Tippeltovy boudy, později známé jako hotel Družba. Přijďte ochutnat!

 4.

Chata Hradečanka

Po skvěle stráveném dni na horách pěkně vyhládne. Nenechte se přemlouvat a ochutnejte nejkřupavější a zaručeně nejitalštější pizzu v Krkonoších! Se skleničkou dobrého vína a za zvuku praskajícího dřeva v kachlových kamnech, které stojí přímo uprostřed restaurace, se vám na vybranou dobrotu bude čekat samo.

Information

Lokalität
Urlaub mit Kindern im Riesengebirge
Urlaub mit Kindern im Riesengebirge

Füllen Sie Ihre Familienzeit im Riesengebirge mit Natur, Erkundung, Spaß und märchenhaften Abenteuern. Wir haben die besten Plätze für Sie ausgewählt, Routen geplant, eine abenteuerliche Stempeljagd vorbereitet und wissen, wo man sich bei schlechtem Wetter verstecken kann.