U kostela sv. Petra a Pavla
Mapa
Share

Z Pomezních Bud ke kostelu sv. Petra a Pavla

Bezbariérové trasy vhodné pro kočárky i hendikepované

Tato trasa ve vyšší nadmořské výšce při pěkném počasí nabízí malebné výhledy na nejvyšší horu Sněžku a umožní vnímat atmosféru přírody Krkonoš. Cesta je vhodná pouze pro zdatné turisty. Jen s opatrností je sjízdná pro kočárky a elektrické vozíky, pro mechanické vozíky jen při dobré kondici a s pomocí asistenta. Na trase jezdí i auta.

Tato horská trasa začíná u Informačního centra na Pomezních Boudách. Trasa je značena červeně a žlutě a po celé její délce je asfaltový povrch. Končí u kostela svatého Petra a Pavla v Dolní Malé Úpě. Skýtá krásné výhledy na východní Krkonoše, Pomezní boudy a na Sněžku. V Malé Úpě můžete vidět kostel svatého Petra a Pavla a vedle něho budovu staré školy a nebo navštívit informační centrum s malou expozicí místních pamětihodností.

  • Délka: 5,8 km, převýšení 140 m
  • Průběh trasy: od parkoviště na samé státní hranici pokračujte po červené turistické značce na Nové Domky, poté odbočte na Moravanku, jděte až ke kostelu a zase zpět na odbočku k Moravance po stejné cestě, potom odbočíte vlevo na asfaltku 0,2 km neznačenou, po té značenou žlutě a budete se po ní vracet. POZOR: na trase jezdí auta a některé sjezdy jsou prudké a v zatáčkách nepřehledné. Dále si dejte pozor na strmé krátké klesání od odbočky na Moravanku ke kostelu svatého Petra a Pavla - úsek je vhodnější pro elektrické vozíky, osoby na mechanických vozících budou určitě potřebovat pomoc asistenta, ostatní úseky této trasy lze absolvovat bez problémů. Od kostela vede cesta zpět stoupáním k odbočce na Moravanku a z červené turistické značky doprava a po krátkém úseku neznačené asfaltky se napojíte na žlutou a zvolna sjedete do Černé Vody a mírným stoupáním zpět na parkoviště.
  • Možné varianty trasy: Sjezd ke kostelu není nutné absolvovat, lze odbočit na křižovatce na Moravanku na neznačenou asfaltku, která je po 0,2 km značena žlutě a zpět na parkoviště, jak je popsáno výše.
  • Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:
    • Pension, restaurace, bowling Schimmer: nachází se na začátku trasy, má bezbariérový vstup do objektu i do restaurace včetně bezbariérového WC, nenabízí ubytování pro vozíčkáře. 
    • Bouda Malá Úpa: nachází se v lyžařském areálu Pomezní Boudy, má bezbariérový vstup do objektu i do restaurace včetně bezbariérového WC, vozíčkářům nabízí ubytování v apartmánu. 

Přečtěte si více o projektu Krkonoše pro všechny a další užitečné informace.

Informace

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.