Krkonoše s dětmi
Share

Víkend s dětmi v Krkonoších

Pojeďte s dětmi do Krkonoš! Je tu babí léto, největší nápory turistů pominuly a příjemné počasí láká k výletům. Bojíte se, že u nás budete jen šplhat z kopce do kopce? Nemusíte! Využijte lanové dráhy, uleví dětským nožkám a pomohou zdolat velká převýšení.

A že nevíte, kam přesně vyrazit? I s tím vám rádi pomůžeme!

Protože víme, že plánování výletů s dětmi může být náročné, připravili jsme pro vás brožurku Krkonoše s dětmi, která nabízí 15 tipů pro menší i větší výletníky. Zároveň poradí s dopravou, parkováním i občerstvením na trase, abyste měli s přípravou na túru co nejméně starostí. Některé výlety zvládnete i s kočárky, často vedou po zpevněném terénu. I tak ale volte vždy vozítko sportovního rázu, přeci jen se pohybujete v horském terénu.

Ze Špindlerovy boudy za zvířátky

Co třeba vyjet autobusem na Špindlerovu boudu a vyrazit po hřebenové cestě Česko-polského přátelství? Dovede vás k hravé stezce Krkonošská zvířátka. U Moravské boudy si užijete výhledy, zatímco děti budou létat na trampolíně, a po malé přestávce se vydáte zpět do Špindlerova Mlýna. 

Podívejte se na celý výlet, stáhněte si mapu do mobilu a vyrazte za skvělými zážitky.

Další tipy

Prohlédněte si další tipy na výlety s dětmi, hravé naučné stezky nebo trasy vhodné pro kočárky. Mnoho doporučení najdete také na blogu Akční rodiče a S kočárkem na hory. A nezapomeňte proložit turistiku návštěvou zábavných parků, kde se zaručeně pobaví celá rodina. 

Nevyšlo vám počasí a musíte změnit plány? I v tom případě je v Krkonoších co zažít, vybrané vnitřní aktivity najdete na stránce Když počasí nepřeje

Pohádkové Krkonoše

Krakonoš, Hančí, pan Lesní a Sojka vás provedou řadou her a poradí se zábavou během výletů. Podívejte se na Pohádkové Krkonoše, vypravte se například na některou z našich hledaček