Krkonošská sezona 2021
Share

Krkonošská sezona

Turistické noviny Krkonošská sezona vám přináší spoustu zajímavého čtení o našich nejvyšších horách, dále tipy na výlety, informaci o aktuálním dění a turistickou mapu Krkonoš. V jejich letním vydání pro rok 2021 se dočtete například o tradičních krkonošských řemeslech a kam se za nimi vypravit, kteří významní rodáci v Krkonoších nechali svůj otisk, na jaké novinky se mohou těšit děti s Pohádkovými Krkonošemi, kam se vypravit za jedinečnými vodopády, v kterých restauracích či horských boudách vám nabídnou pravou krkonošskou kuchyni, kde ochotníci stojí na prknech co znamenají svět a mnohem víc.

„Šotek“ v Krkonošské sezoně

V novém vydání turistických novin Krkonošská sezona do kapitoly „Na výlety ve stopách osobností“, v níž zveme do míst, kde se zrodili anebo nejvyšší české hory navštěvovali malíři, spisovatelé, hudebníci, šlechtici, sportovci, učitelé a další krkonošští nejenom rodáci a rodačky, kteří se zapsali do českých a světových dějin, se bohužel vloudila chyba.  

V pozvánce na výlet s Věnceslavem Metelkou do Pasek nad Jizerou, kde je jedna z expozic věnována studiu života Věnceslava Metelky písmáka, učitele a zakladatele krkonošského houslařství, jež připomíná jeho houslařskou zručnost, je na přilehlém hřbitově umístěna busta V. Metelky, dílo Vladimíra Preclíka. Panu sochaři a všem čtenářům se omlouváme. Zde si můžete noviny stáhnout v opravené verzi.

Informace

Ke stažení
formát pdf (7.84 MB)
Další soubory
formát pdf (4.9 MB)
formát pdf (4.41 MB)
formát pdf (6.09 MB)
formát pdf (5.03 MB)
formát pdf (8.45 MB)
formát pdf (5.32 MB)
formát pdf (7.75 MB)
formát pdf (8.98 MB)
formát pdf (5.23 MB)
formát pdf (3.18 MB)
formát pdf (6.82 MB)
formát pdf (3.7 MB)
formát pdf (7.6 MB)
formát pdf (9.43 MB)
formát pdf (3.34 MB)
formát pdf (4.8 MB)
formát pdf (9.27 MB)
formát pdf (4.21 MB)