Krkonošská sezona 2021
Share

Krkonošská sezona

Turistické noviny Krkonošská sezona vám přináší spoustu zajímavého čtení o našich nejvyšších horách, dále tipy na výlety, informaci o aktuálním dění a turistickou mapu Krkonoš. V jejich letním vydání pro rok 2021 se dočtete například o tradičních krkonošských řemeslech a kam se za nimi vypravit, kteří významní rodáci v Krkonoších nechali svůj otisk, na jaké novinky se mohou těšit děti s Pohádkovými Krkonošemi, kam se vypravit za jedinečnými vodopády, v kterých restauracích či horských boudách vám nabídnou pravou krkonošskou kuchyni, kde ochotníci stojí na prknech co znamenají svět a mnohem víc.

„Šotek“ v Krkonošské sezoně

V novém vydání turistických novin Krkonošská sezona do kapitoly „Na výlety ve stopách osobností“, v níž zveme do míst, kde se zrodili anebo nejvyšší české hory navštěvovali malíři, spisovatelé, hudebníci, šlechtici, sportovci, učitelé a další krkonošští nejenom rodáci a rodačky, kteří se zapsali do českých a světových dějin, se bohužel vloudila chyba.  

V pozvánce na výlet s Věnceslavem Metelkou do Pasek nad Jizerou, kde je jedna z expozic věnována studiu života Věnceslava Metelky písmáka, učitele a zakladatele krkonošského houslařství, jež připomíná jeho houslařskou zručnost, je na přilehlém hřbitově umístěna busta V. Metelky, dílo Vladimíra Preclíka. Panu sochaři a všem čtenářům se omlouváme. Zde si můžete noviny stáhnout v opravené verzi.

Informace

Ke stažení

Další články

Muttichovy němé značky
Němé značky Krkonoš, nazývané také muttichovky, jsou turistická orientační označení vyřezaná z plechu do příslušného tvaru a červeně natřená.
Poslední závod
Ten příběh znáte... Příběh přátelství, obětavosti, pevné vůle a síly ducha. Odehrál se před více než 100 lety, v bílé náruči zimních hor ale rezonuje dodnes.
Přispějte na úpravu běžeckých terénů!
V Krkonoších máte naprosto ideální podmínky ke zdolávání mnoha kilometrů na běžkách – nejen po hřebenech. Je tu tolik běžecký tras, že si každý najde tu svou. Děkujeme všem, kteří se o tratě starají.