Turistické noviny KRKONOŠE 2024
Share

Turistické noviny KRKONOŠE

Turistické noviny KRKONOŠE vám přináší spoustu zajímavého čtení o našich nejvyšších horách, tipy na výlety, informaci o aktuálním dění a turistickou mapu Krkonoš. V tištěné podobě jsou k dostání na pultech informačních center v Krkonoších.

Prolistovat noviny online  Stáhnout noviny

Informace

Ke stažení
Další soubory
formát pdf (5.8 MB)
formát pdf (7.84 MB)
formát pdf (4.9 MB)
formát pdf (4.41 MB)
formát pdf (6.09 MB)
formát pdf (5.03 MB)
formát pdf (8.45 MB)
formát pdf (5.32 MB)
formát pdf (7.75 MB)
formát pdf (8.98 MB)
formát pdf (5.23 MB)
formát pdf (3.18 MB)
formát pdf (6.82 MB)
formát pdf (3.7 MB)
formát pdf (7.6 MB)
formát pdf (9.43 MB)
formát pdf (3.34 MB)
formát pdf (4.8 MB)
formát pdf (9.27 MB)
formát pdf (4.21 MB)
Svítání u Pančavy

Putování od východu k západu - Přírodní fenomény Krkonoš - Historie i současnost budaření. To jsou hlavní témata pro rok 2024 

Přijměte naše pozvání nejen na stránky letošních novin, ale především do kopců a údolí Krkonoš. Jako cíl výletu či dovolené jste zvolili výjimečnou krajinu, chráněnou národním parkem, a přitom jako stvořenou nejen k obdivu, ale také k aktivnímu prožití. A s tím vám rádi poradíme…

Naplánovali jsme pro vás putování po hřebenových trasách s noclehy na autentických krkonošských boudách. Vydejte se z Harrachova do Žacléře, nebo opačným směrem.

Jedinečná příroda národního parku a její největší fenomény jsou dalším tématem. Přečtěte si, čím si krajina Krkonoš vysloužila náš obdiv i ochranu, a proč její hodnota přesahuje hranice republiky.

Jedním z fenoménů, který Krkonoše po staletí utváří a formuje, je také člověk. Zjistíte, kdy do Krkonoš dorazili první lidé a seznámíte se podmínkami, v jakých hospodařili na prvních boudách.

Budaření kdysi představí v zajímavém rozhovoru Libor Dušek. Jaký je život budaře dnes, povypráví Aleš Hnízdo z Labské boudy. 

Objevte malebná místa pod horami i báječné rodinné dobrodružství. V sedle kola sjeďte do údolí. Zkuste Krkonošskou pivní stezku, nebo jízdu po trati Pojizerský Pacifik. 

Nalaďte se v našich článcích na tu správnou krkonošskou notu. Pak přejeďte prstem po mapě… K báječným zážitkům už je to jen krůček!

Příjemné počtení!

Více informací: Alena Cejnarová, manažer marketingu, acejnarova@krkonose.eu