Skiareál Špindlerův Mlýn
Mapa
Share

Skiareál Špindlerův Mlýn

Svatý Petr - Medvědín - Horní Mísečky - Hromovka

Skiareál v horském městě Špindlerův Mlýn nabízí skvělé podmínky pro začínající i zkušené lyžaře a snowboardisty. Nejvýhodnější skipasy do skiareálu si můžete zakoupit díky věrnostnímu systému GOPASS. Areál disponuje 27 km sjezdovek všech obtížností a na vrcholky vás vyveze 6 lanovek a 11 vleků. Večerní lyžování probíhá na sjezdovce Hromovka. Využít můžete měřenou trať Audi Race Track, snowpark nebo Fun Track, který je večer osvětlen. K dispozici jsou také lyžařské školy, půjčovny a skiservisy. Na sjezdovky se můžete svést zdarma skibusy. Skiareál má pro každou sezonu připraveny pro své návštěvníky speciální zážitky jako například „Zážitková jízda v rolbě“ nebo „Snow camp“. Pro milovníky klasického lyžování je ve Špindlerově Mlýně pravidelně upravováno 91,5 km běžeckých tratí. Inspirací k výletu na běžkách vám může být i Výleťák "Krásy Krkonoš - Na běžkách z Medvědína na rozhlednu Žalý".

Svatý Petr

Svatý Petr, oblíbená část Skiareálu Špindlerův Mlýn, nabízí lyžařskou zábavu pro náročné i nenáročné lyžaře. Na trati Audi Race Track si navíc můžete poměřit svůj zajetý čas s českou sjezdařskou hvězdou Ondřejem Bankem.  

V areálu Svatý Petr najdete kvalitně upravené sjezdovky s různou náročností a koná se zde velké množství sportovních akcí, včetně těch mezinárodních. Na vrchol sjezdovek lyžaře dopraví celá řada lanovek a vleků, ze Svatého Petra na Pláň se dokonce svezete pohodlnou vyhřívanou šestisedačkou, která je takovým „rolls-roycem“ mezi sedačkovými lanovkami v Česku.
Zatímco modrá sjezdovka, která je nadstandardně široká a dlouhá, je ideální pro začínající lyžaře a lyžařky, červenou sjezdovku ocení zkušení a náročnější. Černá sjezdovka FIS World Cup, která má mezinárodní parametry a pořádají se na ní ty nedůležitější a největší lyžařské závody, je připravena pro ty nejnáročnější sjezdaře. A chcete si zazávodit i se pobavit? V horní části červené sjezdovky zvané „Hřiště“ na vás čeká oblíbená trať s názvem Audi Race Track, na které si můžete porovnat svůj zajetý čas s úspěšným českým reprezentantem v alpském lyžování Ondřejem Bankem. Trať je dlouhá 300 m a má převýšení zhruba 90 m. 
U horní i dolní stanice lanovky se můžete občerstvit, odpočinout si a pokochat se dech beroucími výhledy na okolní zasněžené hory. Z Plání uvidíte například Zlaté návrší, Kotel nebo Medvědín. Ať už si dáte tradiční české speciality nebo něco z mezinárodní kuchyně, své jídlo si užijete v příjemném prostředí a s nadhledem.
A pokud rádi běžkujete, z Plání se můžete vydat do několika směrů po upravených běžkařských tratích. Oblíbené jsou třeba trasy na Strážné, na Krásnou pláň nebo směrem ke Klínovým boudám.

Medvědín

Nejvýše položený vrchol Skiareálu Špindlerův Mlýn, který se nejčastěji ze všech celoročně doslova „koupe ve slunci".

Na Medvědíně si můžete zalyžovat jak na nenáročné modré sjezdovce, tak i na dvou červených, z nichž jedna patří se svými 60 m mezi nejširší sjezdovky v Česku. Medvědínský areál ale nabízí sjezdařský zážitek i pro zkušené a náročné lyžaře na sjezdovce černé. Na vrchol vás vyvezou čtyřsedačkové lanovky buď ze Špindlu, nebo z Horních Míseček. K dispozici je také vlek obsluhující horní úseky sjezdovek.
U horní stanice lanovky se můžete zahřát, občerstvit a odpočinout si v restauraci se stylovými kamny i rozlehlou venkovní terasou, ze které jsou nádherné výhledy na Krkonoše: přímo naproti vám se tyčí Železný vrch, dále pak Vysoké kolo, Luční hora, a dokonce nejvyšší hora ČR Sněžka. Čeká vás česká i světová kuchyně a jeden obrovský plyšový medvěd jako maskot podniku.

Horní Mísečky

Nejnovější částí Skiareálu Špindlerův Mlýn je areál Horní Mísečky, který je ideální zejména pro rodiny s dětmi.

Zdejší mírná a široká sjezdovka je skvělá hlavně pro děti, začínající lyžaře a snowboardisty. Všichni si na Mísečkách navíc můžou užít takzvaný funtrack umístěný v horní části, ve kterém jsou vytvořeny nejrůznější boule, vlny, klopené zatáčky a další prvky pro ještě větší zábavu při lyžování.
Na vrchol sjezdovky vede nově postavená čtyřsedačková lanovka, díky které se výrazně zkracuje doba odbavení z minulých let. A k dispozici jsou také tři další vleky ve spodní části sjezdovky. A to není rozhodně všechno. Další atrakcí Horních Míseček je samostatně stojící Burton snowpark umístěný ve slunném svahu. Nejrůznější zábavné prvky jsou v něm vymyšleny tak, aby uspokojily jak méně zkušené snowboardisty a lyžaře, tak i ty náročnější. Zhruba v polovině sjezdovky najdete občerstvení, u dolní stanice lanovky je potom půjčovna lyžařského vybavení (včetně vybavení na běžky) a GOPASS Tickets, samoobslužné pokladny na skipasy.

Hromovka

Dlouhé a členité sjezdovky pro náročné lyžaře a během večerního lyžování se svezete na jedné z nejdelších a nejlépe osvětlených sjezdovek v Česku. Takové je lyžování na Hromovce.

Dvě zajímavě členité červené sjezdovky nabízejí skvělý zážitek jak pro zkušenější sjezdaře, tak i pro snowboardisty. Zejména milovníkům snowboardu je pak určen funtrack v horní části delší sjezdovky, na kterém se můžou skvěle pobavit. U horní stanice lanovky na Hromovku je možné se občerstvit a zrelaxovat. A pokud máte rádi nezapomenutelnou atmosféru večerního lyžování, určitě vyzkoušejte právě Hromovku. Nabízí totiž jednu z nejdelších a nejkvalitněji osvětlených sjezdovek v celé České republice. Pod ní, u dolní stanice lanovky, se pak během večerní lyžovačky můžete zahřát u drinku v oblíbeném Après-ski baru.

Informace

Adresa
543 51 Špindlerův Mlýn
GPS
50.7124886N, 15.6165342E
Dnes
13. 6. 2024
rain
6.3 °C
teplota
1.4 m/s
vítr

Spindleruv Mlyn Ski Resorts