Skiareál Harrachov
Mapa
Share

Skiareál Harrachov

Harrachov

Ski areál v Harrachově patří mezi nejkrásnější místa zimních sportů. Lyžování na Čertově hoře nabízí ideální podmínky pro sjezdové lyžování nebo snowboarding. Své tu naleznou děti, mládež, dospělí i senioři. Kromě sjezdovek nabízí areál také trasy pro běžkaře.

Skvělé podmínky si zde užijí jak začínající lyžaři, tak i zkušení sjezdaři a snowboardisti. Zajezdit si můžete na sjezdovkách modré, červené i černé obtížnosti.

Dopravu na Čertovu horu zajišťují dvě 4sedačkové lanovky:

Lanovka Harrachov - Čertova hora (Delta) v centru.
Lanovka Rýžoviště - Čertova hora (Alfa).

Z Čertovy hory se můžete spouštět po 4 sjezdovkách s různou obtížností. Nejoblíbenější sjezdovkou je Červená II., která bývá označována za nejkrásnější carvingový svah u nás. V horní části je mírná a přechází do prudké části, ve spodní části opět mění charakter v mírný. Končí u lanovky Delta. Černá sjezdovka je nejprudší (1 259 m, převýšení 300 m), a proto se hodí pro pokročilé lyžaře. Začíná vpravo od horní stanice lanovky Alfa a končí u její spodní stanice na Rýžovišti. Po levé straně horní stanice lanovky Alfa začíná Červená I sjezdovka (1 640 m) a končí u lanovky Alfa v Rýžovišti. Je vhodná pro pokročilé lyžaře. Modrá sjezdovka (2 200 m) se ve spodní částí spojuje s Červenou I a je vhodná pro méně zdatné lyžaře nebo začínající.

Pro začínající nebo méně zdatné lyžaře je určena spodní - mírnější část sjezdovky Červená II. K této části sjezdovky patří lanový vlek Doplik. Tady také bývá provozováno večerní lyžování.

Všechny sjezdovky jsou v případě potřeby zasněžovány.

Dáváte přednost běžeckému lyžování?

Pak se můžete vydat na horské hřebeny. Ideálně z vrcholu Čertovy hory, odkud můžete dojít na Dvoračky na dobrý oběd. Pokud chcete nastoupit na Krkonošskou Magistrálu, tak ta vede od autobusového nádraží směr Krakonošova Snídaně a Vosecká Bouda. Dále pak Labská bouda, Vrbatova bouda a dále. Vše končí v Žacléři, nejvýchodnějším cípu Krkonoš. Pokud chcetě jezdit po okruhu, v Harrachově jsou pěkné tratě hned vedle sjezdovek. Větší prostor najdete v polských Jakuszycích.

V oblasti Myslivny vedle velkých skokanských můstků a v dolní části sjezdovky Červená II se nachází mini snowpark, kde je několik bedýnek.

 

Informace

Lokalita
Adresa
512 46 Harrachov
GPS
50.7614242N, 15.4321475E
Dnes
18. 6. 2024
cloudy
19 °C
teplota
4 m/s
vítr