SkiResort ČERNÁ HORA - PEC - Na Černé hoře
Mapa
Share

Skiareál Černá hora (Janské Lázně)

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Skiareál Černá hora v Janských Lázních patří mezi zimní střediska SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC.  Na 1 skipas tak můžete lyžovat na 50 km sjezdovek, střediska jsou navíc propojeny skibusy. 

Areál disponuje 17,5 km sjezdovek všech obtížností na jejichž vrcholky vás vyveze osmimístná kabinková lanovka, 2 sedačkové lanovky a 9 vleků. Večerní lyžování můžete zažít na sjezdovce Protěž. Využít lze lyžařskou školu, půjčovnu a skiservis. V blízkosti sjezdovek najdete LIVE park Formánky, který je skvěle vybaven pro děti. Pro nejmenší lyžaře je tu připraven pojízdný koberec, různé výukové pomůcky, animační programy i babysitting, lyžařská škola a snowtubing. V okolí areálu je pravidelně upravováno 55 km běžeckých tras.

Z vrcholu Černé hory můžete na lyžích a rolbou SkiTour přejet za 25 minut do Pece pod Sněžkou a následně skibusem i do Velké Úpy. V jeden den tak můžete lyžovat ve více areálech. Zpět do Janských Lázní se svezete skibusem. 

Úbočím Černé hory vede 3,5 km dlouhá Černohorská sáňkařská cesta. Pro sjezdy na saních slouží už déle než 100 let. Projet si ji můžete sami ve dne anebo s průvodcem v noci. 

Více informací na www.skiresort.cz.

Informace

Lokalita
Adresa
542 25 Janské Lázně
GPS
50.6442183N, 15.7566831E
Dnes
14. 6. 2024
cloudy
13.2 °C
teplota
3.1 m/s
vítr