Krkonošské cyklobusy
Share

Jízdní řády Krkonošských cyklobusů 2024

V provozu 25. 5. - 29. 9. 2024

Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší.

Naplánujte si výlety po zajímavých místech našich nejvyšších hor, aniž byste si dělali starosti s převýšením!

Rádi dupnete do pedálů a kopce vám nedělají problém? Chcete překonat vlastní limity? Sjeďte cyklobusem do podhůří a zpátky se vraťte v sedle kola!

Informace

Ke stažení
formát pdf (102.28 KB)
formát pdf (100.04 KB)
formát pdf (118.81 KB)
formát pdf (242.18 KB)
formát pdf (256.4 KB)
formát pdf (105.62 KB)
formát pdf (259.55 KB)
formát pdf (544.11 KB)
Krkonošský cyklobus s vlekem

Devět linek křižuje Krkonoše od západu po východ

Informace o provozu

Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. Letos konkrétně od 25. května do 29. září. V červnu jezdí každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září v sobotu, neděli a svátek. Některé linky pojedou v září i ve čtvrtek. 

Elektrokola vám cyklobus přepraví také, je však třeba chránit baterii. Proto ji, prosíme, před nástupem z kola sundejte a vezměte s sebou do autobusu.  

Místa v autobuse nelze rezervovat. Je pro vás těžké zorientovat se v jízdních řádech? Vyhledat spojení cyklobusem si můžete také přes IDOS. Rádi vám také poradíme na telefonním čísle +420 499 405 732. 

Plakát s jízdními řády všech linek

Páteřní linka propojující celé pohoří. Je to jediná existující autobusová linka, která vás dopraví z jedné strany Krkonoš na druhou. Vede přes Rokytnici nad Jizerou, Jilemnici, Vrchlabí, Janské Lázně, Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou. 

Cyklobus uveze 20 kol. 

Malá Úpa - Harrachov

Harrachov - Malá Úpa

Míříte - li do Krkonoš vlakem, přímo u nádraží v Martinicích můžete nastoupit na autobus, který vás přes Jilemnici vyveze až na Zlaté návrší a umožní pokračovat dál na vrcholky, třeba až k Labské boudě a prameni Labe. Autobus je tu pro turisty i rodiny s kočárky.

Cyklisty s koly svezou pouze autobusy v 10:15 a 14:40 z Jilemnice a v 11:00 a 15:30 z Míseček. Ostatní linky jsou pouze pro pěší. 

Martinice - Horní Mísečky

Jilemnice - Horní Mísečky

Z Hradce pohodlně a bez přestupu až na hřebeny Krkonoš! Cyklobus vás každou sobotu a neděli vyveze z Hradce až na Špindlerovu boudu. Letos nově jede linka po jiné trase, staví v Hořicích, Lázních Bělohrad, na Pecce či v Nové Pace. Z Hradce vyráží cyklobus v 8:55 a 14:55, ze Špindlu v 11:07 a 17:07.

Druhou linku můžete využít buď na trase Vrchlabí - Špindlerův Mlýn - Špindlerova bouda, nebo k výletu podél Labe do Dvora či k baroknímu areálu Kuks. Z Hradce jede cyklobus v 7:20 a ze Špindlu v 17:25. Ale pozor - jede pouze ve čtvrtek, sobotu a neděli! Mezi Špindlerovou boudou a Špindlerovým Mlýnem jezdí častěji a denně.

Hradec Králové - Hořice - Špindlerův Mlýn

Hradec Králové - Kuks - Špindlerova bouda

Na Špindlerovu boudu jezdí v pravidelných intervalech také linka ze Špindlerova Mlýna. Přepraví pěší i rodiny s kočárky. 

V sobotu a neděli máte možnost vypravit ze z Hradce Králové ranní linkou až do východních Krkonoš. Kolem desáté hodiny jste v Peci nebo na Pomezních boudách a máte před sebou celý krásný den v sedle kola. Ve všední dny jede autobus pouze z Trutnova. 

Stejně tak se do Krkonoš i s vašimi jízdními koly pohodlně dopravíte z Náchoda, Úpice nebo Rtyně v Podkrkonoší. Projedete se po krkonošských hřebenech nebo krajinou pod Sněžkou a v odpoledních hodinách se cyklobusem můžete vrátit zase zpět. Na trase Trutnov - Pomezní boudy jede o víkendech ještě jeden ranní spoj, a to v 6:48. 

Oba autobusy uvezou 38 kol. 

Hradec Králové - Pomezní boudy

Náchod - Pomezní boudy

Pouze pro pěší

Autobus jezdí z Harrachova do Rokytnice a odtud přes Františkov a Rezek do Vítkovic v Krkonoších a na Horní Mísečky a pokračuje po krátké přestávce až na Zlaté návrší. Jedinečný spoj, který v běžném jízdním řádu nenajdete, umožní naplánovat zajímavé výlety po západních Krkonoších.  

V opačném směru vyjíždí autobus již z Jilemnice.

Harrachov - Zlaté návrší - Jilemnice

Láká vás rozhledna Žalý, ale odrazuje dlouhé stoupání z Vrchlabí či Jilemnice? Využijte tuto linku cyklobusu. Vyveze vás na Benecko, odkud můžete přes rozhlednu pokračovat na Rovinka, Mísečky či do Špindlerova Mlýna. 

Kola sveze pouze linka v 8:10 a 17:25 z Jilemnice a v 9:20 a 18:25 z Vrchlabí, ostatní jsou pouze pro pěší. Cyklobus uveze 11 kol. 

Jilemnice - Benecko - Vrchlabí

Pouze pro pěší

Pravidelné linky vyvezou pěší turisty k Vrbatově boudě na Zlaté návrší. Odtud už se můžete vydat všemi směry po krkonošských hřebenech. Linka bude v provozu od 1. června. 

Horní Mísečky - Zlaté návrší

Zlaté návrší - Horní Mísečky

Využijte novou linku z Vrchlabí a nechte se vyvézt na Strážné. Dál pak můžete v sedle kola pokračovat třeba na Špindl, Výrovku nebo do Dolního Dvora. Pozor - ne všechny spoje jsou na přepravu kol vybaveny. Kola svezou pouze spoje v 9:35 a 17:35 z Vrchlabí a v 10:02 a 18:02 ze Strážného. Autobus pobere maximálně 6 kol. 

Jízdní řád Vrchlabí - Strážné

Žacléřsko a Vraní hory jsou dost možná nejvýchodnější částí Krkonoš, ale nijak zapomenutou. Vaši pozornost si zaslouží především svým klidem, turistickou i cykloturistickou připraveností, množstvím příjemných terénních cyklotras a krásnými výhledy na Krkonoše.

Tato linka jede z Trutnova přes Babí nebo Lampertice do Žacléře a vrací se zpět přes Bertnartice do Trutnova. Přepravuje max. 6 jízdních kol.

Trutnov - Žacléř

Cyklistika v Krkonoších

Poznejte Krkonoše na kole

Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte. S plánováním výšlapu či sjezdu vám pomůžeme od začátku do konce. Podívejte se na zpracované doporučené výlety, nebo dlouhé sjezdy. Mnoho z nich počítá s využitím cyklobusu nebo některé z lanovek s letní provozem. Dáváte přednost syrovým přírodním tratím a adrenalinu? Pak naklopte zatáčky v bikeparku nebo na trailu!

Vše o Krkonoších na kole

Videa z tras

Váháte, kterou trasu zvolit? Neznáte krkonošský terén až tak dobře, nebo si chcete připomenout prima výlet? Podívejte se na videa, která jsme pro vás ze sedla kola natočili. Na našem YouTube kanále Krkonoše Svazek jich najdete celkem 15.

Videa z cyklotras

Ze Špindlerovy boudy do Vrchlabí

Cyklovýlet za krkonošskými boudami