Karkonoskie cyklobusy
Udostępnij

Karkonoskie cyklobusy

Zamknięte na sezon 2023

„Karkonoskie cyklobusy” to turystyczne linie autobusowe, na których kursują autobusy z możliwością przewozu rowerów. Pomagają one rowerzystom i turystom w przemieszczaniu się po Karkonoszach i ich czeskim przedgórzu – Podkrkonoší.

20 lat w tym roku!

Zaplanuj sobie wycieczkę po ciekawych miejscach naszych gór nie przejmując się różnicami wysokości!

Informacja

Karkonoskie cyklobusy

Devět linek křižuje Krkonoše od západu po východ

Informace o provozu

Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. Letos konkrétně od 25. května do 29. září. V červnu jezdí každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září v sobotu, neděli a svátek. Některé linky pojedou v září i ve čtvrtek. 

Elektrokola vám cyklobus přepraví také, je však třeba chránit baterii. Proto ji, prosíme, před nástupem z kola sundejte a vezměte s sebou do autobusu.  

Místa v autobuse nelze rezervovat. Je pro vás těžké zorientovat se v jízdních řádech? Vyhledat spojení cyklobusem si můžete také přes IDOS. Rádi vám také poradíme na telefonním čísle +420 499 405 732. 

Páteřní linka propojující celé pohoří. Je to jediná existující autobusová linka, která vás dopraví z jedné strany Krkonoš na druhou. Vede přes Rokytnici nad Jizerou, Jilemnici, Vrchlabí, Janské Lázně, Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou. 

Cyklobus uveze 20 kol. 

Malá Úpa - Harrachov

Harrachov - Malá Úpa

Míříte - li do Krkonoš vlakem, přímo u nádraží v Martinicích můžete nastoupit na autobus, který vás přes Jilemnici vyveze až na Zlaté návrší a umožní pokračovat dál na vrcholky, třeba až k Labské boudě a prameni Labe. Autobus je tu pro turisty i rodiny s kočárky.

Cyklisty s koly svezou pouze autobusy v 10:15 a 14:40 z Jilemnice a v 11:00 a 15:30 z Míseček. Ostatní linky jsou pouze pro pěší. 

Martinice - Horní Mísečky

Jilemnice - Horní Mísečky

Z Hradce pohodlně a bez přestupu až na hřebeny Krkonoš! Cyklobus vás každou sobotu a neděli vyveze z Hradce až na Špindlerovu boudu. Letos nově jede linka po jiné trase, staví v Hořicích, Lázních Bělohrad, na Pecce či v Nové Pace. Z Hradce vyráží cyklobus v 8:55 a 14:55, ze Špindlu v 11:07 a 17:07.

Druhou linku můžete využít buď na trase Vrchlabí - Špindlerův Mlýn - Špindlerova bouda, nebo k výletu podél Labe do Dvora či k baroknímu areálu Kuks. Z Hradce jede cyklobus v 7:20 a ze Špindlu v 17:25. Ale pozor - jede pouze ve čtvrtek, sobotu a neděli! Mezi Špindlerovou boudou a Špindlerovým Mlýnem jezdí častěji a denně.

Hradec Králové - Hořice - Špindlerův Mlýn

Hradec Králové - Kuks - Špindlerova bouda

Na Špindlerovu boudu jezdí v pravidelných intervalech také linka ze Špindlerova Mlýna. Přepraví pěší i rodiny s kočárky. 

V sobotu a neděli máte možnost vypravit ze z Hradce Králové ranní linkou až do východních Krkonoš. Kolem desáté hodiny jste v Peci nebo na Pomezních boudách a máte před sebou celý krásný den v sedle kola. Ve všední dny jede autobus pouze z Trutnova. 

Stejně tak se do Krkonoš i s vašimi jízdními koly pohodlně dopravíte z Náchoda, Úpice nebo Rtyně v Podkrkonoší. Projedete se po krkonošských hřebenech nebo krajinou pod Sněžkou a v odpoledních hodinách se cyklobusem můžete vrátit zase zpět. Na trase Trutnov - Pomezní boudy jede o víkendech ještě jeden ranní spoj, a to v 6:48. 

Oba autobusy uvezou 38 kol. 

Hradec Králové - Pomezní boudy

Náchod - Pomezní boudy

Pouze pro pěší

Autobus jezdí z Harrachova do Rokytnice a odtud přes Františkov a Rezek do Vítkovic v Krkonoších a na Horní Mísečky a pokračuje po krátké přestávce až na Zlaté návrší. Jedinečný spoj, který v běžném jízdním řádu nenajdete, umožní naplánovat zajímavé výlety po západních Krkonoších.  

V opačném směru vyjíždí autobus již z Jilemnice.

Harrachov - Zlaté návrší - Jilemnice

Láká vás rozhledna Žalý, ale odrazuje dlouhé stoupání z Vrchlabí či Jilemnice? Využijte tuto linku cyklobusu. Vyveze vás na Benecko, odkud můžete přes rozhlednu pokračovat na Rovinka, Mísečky či do Špindlerova Mlýna. 

Kola sveze pouze linka v 8:10 a 17:25 z Jilemnice a v 9:20 a 18:25 z Vrchlabí, ostatní jsou pouze pro pěší. Cyklobus uveze 11 kol. 

Jilemnice - Benecko - Vrchlabí

Pouze pro pěší

Pravidelné linky vyvezou pěší turisty k Vrbatově boudě na Zlaté návrší. Odtud už se můžete vydat všemi směry po krkonošských hřebenech. Linka bude v provozu od 1. června. 

Horní Mísečky - Zlaté návrší

Zlaté návrší - Horní Mísečky

Využijte novou linku z Vrchlabí a nechte se vyvézt na Strážné. Dál pak můžete v sedle kola pokračovat třeba na Špindl, Výrovku nebo do Dolního Dvora. Pozor - ne všechny spoje jsou na přepravu kol vybaveny. Kola svezou pouze spoje v 9:35 a 17:35 z Vrchlabí a v 10:02 a 18:02 ze Strážného. Autobus pobere maximálně 6 kol. 

Jízdní řád Vrchlabí - Strážné

Žacléřsko a Vraní hory jsou dost možná nejvýchodnější částí Krkonoš, ale nijak zapomenutou. Vaši pozornost si zaslouží především svým klidem, turistickou i cykloturistickou připraveností, množstvím příjemných terénních cyklotras a krásnými výhledy na Krkonoše.

Tato linka jede z Trutnova přes Babí nebo Lampertice do Žacléře a vrací se zpět přes Bertnartice do Trutnova. Přepravuje max. 6 jízdních kol.

Trutnov - Žacléř

Polecane wycieczki rowerowe

Polecane wycieczki i długie zjazdy

Służymy pomocą w zaplanowaniu wędrówki lub zjazdu od początku do końca. Zapoznaj się z polecanymi trasami rowerowymi lub długimi zjazdami. Wiele z nich zakłada korzystanie z autobusu rowerowego – cyklobusu – lub jednej z letnich kolejek linowych

Filmiki z tras

Nie wiesz, którą trasę wybrać? Nie znasz tak dobrze ukształtowania terenu, a może chciałbyś przypomnieć sobie odbytą wspaniałą wycieczkę? Zapoznaj się z nagranymi z roweru filmikami, które dla ciebie przygotowaliśmy. Na naszym kanale YouTube można znaleźć łącznie 15 filmów.

Ze Špindlerovy boudy do Vrchlabí