Kolem Černé hory
Mapa
Share

Kolem Černé hory

Černý Důl - Janské Lázně

Z Černého Dolu, které vyniká svou hornickou historií, se vydejte vzhůru a na kole kolem Černé hory si užijte spoustu krásných výhledů do kraje. Odpočinek nabízí lázeňské městečko Janské Lázně s potěchou pro duši, tělo i váš mlsný jazyk.

Doporučená trasa vás povede po značených cyklotrasách, zpevněném i nezpevněném povrchu a začíná na náměstí v Černém Dole. V Muzeu podzemí se můžete poutavě seznámit s historií dolování v Krkonoších. Je-li vám toto téma blízké, neměli byste vynechat Vápenickou stezku a Hornickou naučnou stezku Berghaus, kterou budete po naší doporučené trase míjet. 

Z náměstí se vydejte na sever a stoupejte po úzké silnici, po cyklotrase K1E, která vede souběžně s modrou turistickou značkou. Na rozcestí Údolí potoka Čistá odbočte vpravo, kde začíná cyklotrasa č. K19B. Ta vás povede stále do kopce až k rozcestníku Luční svážnice, kde se kopec láme a odtud už to bude příjemná jízda s mírným nebo prudším sjezdem. Kolem Zrcadel (1243 m n. m.) a Černé hory (1299 m n. m.) přijedete na Zrcadlové boudy. V Zrcadlovské zatáčce narazíte na cyklotrasu č. K19A, odbočíte na ní doprava a budete klesat na Hofmanovy boudy, kde nemůžete přehlédnout Stezku korunami stromů. Odbočíte doleva a po cyklotrase č. 22 sjedete do Janských Lázní až na kolonádu.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (107.64 KB)