Odpočinek a relaxace v Krkonoších
Share

K dovolené v Krkonoších patří i relaxace

Krkonoše jsou o aktivní dovolené v přírodě, horských cestách pod nohama a výškových výzvách. K prázdninám ale přeci patří také odpočinek! Zařaďte ho do programu i u nás v Krkonoších. Horské pohádky se ještě nabažíte a daleké výhledy neutečou.

Dnes nechte pohorky větrat, kolo odpočinout a dopřejte tělu péči, kterou si po náročných pracovních dnech zasloužíte.  

Pojďte se podívat, kde se o vás skvěle postarají. 

Blahodárné léčivé prameny

Věděli jste, že v Janských Lázních vyvěrá celá řada minerálních pramenů? Vyhlášený Prameník je napájen ze Starostova a Panského pramene z pramenišť přírodních léčivých zdrojů v Rudolfově údolí.

Užijte si péči skutečných odborníků v místě s lázeňskou tradicí. Vedle řady léčivých a relaxačních procedur můžete využít také aquacentrum s termální vodou. Po koupeli se projděte po secesní kolonádě a vychutnejte si kontrast lázeňské městské atmosféry a hor tyčících se nad vámi. 

Mířím do lázní

Zlatavý mok k vnějšímu i vnitřnímu užití

Zkusit můžete i trochu jinou lázeň, blahodárnou nejen pro tělo a duši, ale i chuťové pohárky. Obklopte se zlatavým mokem, každý sám nebo v páru, ve vanách dřevěných i perličkových. A rozhodně během koupele užijte i vnitřně. Vždyť v Krkonoších se vaří místní pivo v malých rodinných pivovarech, z té nejčistší horské vody a navíc s láskou. 

Pivní lázně nabízí Sklárna Novosad & Syn v Harrachově, Pecký pivovar v Peci pod Sněžkou a také Luční bouda

Mířím do piva

Nechte se hýčkat ve wellness centrech

Že dnes Krakonoš vaří mlhu? Nebo pouští déšť na krkonošské louky a vítr na horské hřebeny? Schovejte se do hřejivé náruče jednoho z wellness center. Přijdou vhod i po dlouhé túře nebo projížďce na kole. Nebo po celém dni s dětmi. V Krkonoších najdete dokonalou relaxační péči i na místech, kde byste ji možná nečekali. Co třeba Friesovy boudy? Doporučujeme také jedno z nejnovějších center, a to SILENT Spa v Grund Resortu Mladé Buky. Sem nepustí ani děti, ani jiný hluk, který by vás rušil při odpočinku. 

Mířím do wellness

Odpočinek u vody venku i uvnitř

Letní pohodu si těžko představíme bez relaxace u vody. Vystavte se slunečním paprskům u venkovních koupališť, nebo se schovejte před deštěm do krytých bazénů a aquacenter. 

Mířím na koupaliště nebo do bazénu 

Další články

Nabízejí úkryt poutníkům po krkonošských hřebenech. Umožní bezpečně spočinout v horské krajině, jejíž počasí je vrtkavé a zaskočit může nejednoho z nás.
Babí léto přeje výletům. Vyvezte se některou z lanovek a rozběhněte se po podzimem zbarvených krkonošských hřebenech.
Letošní podzim nabízí místo plískanic a mlhy barevné sluneční lázně. Čerstvý vzduch vybízí k pohybu, a tak s vděčností využíváme každý volný den k úniku do přírody. S dětmi utečte do Krkonoš.