Krkonoše Bouda Bílé Labe
Mapa
Share

Bouda u Bílého Labe

Opravdové Krkonoše

Bouda u Bílého Labe je opravdu tradiční bouda s velmi autentickou atmosférou. Nachází se přibližně 5 km od centra Špindlerova Mlýna v nadmořské výšce 1000 metrů v údolí Bílého Labe na křižovatce čtyř turistických tras.

od 500 Kč osoba/noc

28 lůžek
2–4 lůžkové pokoje
Ubytování na 1 noc
Ano
Platební karty
Ne
Ve spacím pytli
Ne
Společná noclehárna
Ne
Snídaně v ceně
Ne
Večeře volitelně
Ano
Pobyt se psem
Ano

Lokalita

Při přechodu Krkonoš je údolí Bílého Labe naprosto jedinečné svou atmosférou hučících peřejí a malých vodopádů. Přímo od Boudy u Bílého Labe lze podniknout 1,5 km dlouhou procházku po naučné stezce nazvané Čertova strouha.

Ubytování a stravování

Pokoje jsou zrekonstruované s vlastním sociálním zařízením. Snídaně jsou podávány formou švédských stolů, večeře výběrem ze tří jídel, důraz je kladen na domácí českou kuchyni. Během letních měsíců mohou hosté využít venkovní posezení. K dispozici je také herní místnost vybavená stolním fotbálkem, stolním tenisem a šipkami. Při ubytování pouze na jednu noc je účtován příplatek 200 Kč.

Z historie

Vznik boudy sedící na konci údolí v sevření hor je paradoxně spjat s tragickou událostí. Na konci 19. století zasáhla Krkonoše rozsáhlá povodeň. Aby se situace již neopakovala, byl tok Bílého Labe a dalších krkonošských bystřin vyčištěn, prohlouben a přehrazen kamennými stavbami, přepážkami a prahy. Ty daly vzniknout mnoha peřejím a vodopádům a změnily tok říčky v malebnou podívanou. Proto začalo proti jejímu proudu pochodovat stále více turistů. Turistického potenciálu využil v roce 1913 Václav Hollman. Aby se před výstupem na hřebeny měli kolemjdoucí kde posilnit, založil v místě, kde se cesta zvedá k výstupu na Luční horu, jednoduchou boudu. Stejnému účelu slouží dodnes.

Informace

GPS
50.7409453N, 15.6476136E

Cíle v okolí

Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vychutnejte si romantiku horských túr s noclehy na krkonošských boudách. Čeká vás ryzí příroda a skutečné zážitky.