Krkonoše Bouda Jelenka
Mapa
Share

Bouda Jelenka

Opravdové Krkonoše

Horská bouda Jelenka leží v nadmořské výšce 1260 m na hlavním krkonošském hřebeni na křižovatce turistických cest mezi Pomezními boudami (Horní Malá Úpa) a Sněžkou. Jelenka je tradiční, udržovaná turistická bouda s celoročním provozem.

od 350 Kč osoba/noc

25 lůžek
4–8 lůžkové pokoje
Ubytování na 1 noc
Ano
Platební karty
Ne
Ve spacím pytli
Ano
Společná noclehárna
Ano
Snídaně v ceně
Ne
Večeře volitelně
Ano
Pobyt se psem
Ano

Lokalita

Jelenka se nachází na strategickém místě přímo na trase z Horní Malé Úpy na Sněžku. Je tedy oblíbeným místem jak pro zastávku na občerstvení tak na přenocování. S přihlednutím k malému počtu lůžek je zejména v letní sezóně nezbytné si nocleh rezervovat! Odměnou je hostům komorní atmosféra a řada možností k výletům do okolí.

Ubytování

Bouda poskytuje ubytování pro 26 osob v pěti pokojích (3-4-4-6-8) vybavených palandami, teplou a studenou vodou. WC a sprchy jsou společné na patře. Možnost ubytování s vlastním spacákem nebo na postelích s povlečením. Ke snídaním lze doobjednat večeři i snídani.

Z historie

Hrabě Czernin-Morzin dal postavit Boudu Jelenka v roce 1936 na svém panství, které se rozprostíralo až na vrchol Sněžky. Původně se Jelenka jmenovala  Emma-quelle Baude, podle u boudy vyvěrajícího Emína pramene. Zde už dříve stával kiosek pro turisty.

Informace

GPS
50.7418350N, 15.7779764E

Cíle v okolí

Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vychutnejte si romantiku horských túr s noclehy na krkonošských boudách. Čeká vás ryzí příroda a skutečné zážitky.