Krkonoše Bouda Jelenka
Mapa
Share

Bouda Jelenka

Opravdové Krkonoše

Horská chata Jelenka se nachází v nadmořské výšce 1260 m na hlavním krkonošském hřebeni na křižovatce turistických tras mezi Pomezními boudami (Horní Malá Úpa) a Sněžkou. Jelenka je tradiční, dobře udržovaná turistická chata s celoročním provozem.

od 350 Kč osoba/noc

25 lůžek
4–8 lůžkové pokoje
Ubytování na 1 noc
Ano
Platební karty
Ne
Ve spacím pytli
Ano
Společná noclehárna
Ano
Snídaně v ceně
Ne
Večeře volitelně
Ano
Pobyt se psem
Ano

Lokalita

Jelenka se nachází na strategickém místě přímo na trase z Horní Malé Úpy na Sněžku. Je proto oblíbeným místem pro zastávku na občerstvení i přenocování. Vzhledem k malému počtu lůžek je nutné si nocleh rezervovat, zejména v letní sezóně! Hosté jsou odměněni komorní atmosférou a mnoha možnostmi výletů do okolí.

Ubytování

Chata poskytuje ubytování pro 26 osob v pěti pokojích (3-4-4-6-8) vybavených palandami, teplou a studenou vodou. Toalety a sprchy jsou společné na patře. Je zde možnost ubytování s vlastním spacím pytlem nebo na postelích s povlečením. Večeře a snídaně je možné zajistit.

Z historie

Hrabě Czernin-Morzin nechal v roce 1936 na svém panství postavit chatu Jelenka, která sahala až na vrchol Sněžky. Původně se Jelence říkalo Emma-quelle Baude, podle pramene Emmy, který z chaty vyvěrá. Již tehdy zde stál kiosek pro turisty.

Informace

GPS
50.7418350N, 15.7779764E

Cíle v okolí

Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vychutnejte si romantiku horských túr s noclehy na krkonošských boudách. Čeká vás ryzí příroda a skutečné zážitky.