Vánoce v Křišťálovém údolí
Mapa
Share
-

Vánoce začínají v Křišťálovém údolí

Poniklá

Na víkend 10. - 11. prosince si skláři a šperkaři připravili dny otevřených dveří přímo ve svých provozech. Programem naladí své návštěvníky na blížící se Vánoce. 

Na mnohých místech tak nebude chybět svařené víno nebo koledy. Vánoční dílny pro děti i dospělé připravují i v muzeích. 
Vydejte se za výrobci v Křišťálovém údolí a podpořte místní umělce. Regionální výrobky vykouzlí vánoční atmosféru jistě lépe než věci z druhého konce světa. 

Vánoční ozdoby z Křišťálového údolí

Unikátní vánoční ozdoby, které jsou součástí světového kulturního dědictví vyrábí Rautis v Poniklé. Celá výroba probíhá tradičním a dnes již unikátním způsobem, který navíc můžete zhlédnout v rámci exkurze. Ty se budou konat i o víkendu 10. - 11. prosince, kdy budou navíc přidány večerní prohlídky "Unplugged" pouze ve světle petrolejových lamp (v 18, 19, 20, 21 a 22 hodin). Navíc se můžete zahřát svařákem z blízkého a sympatického krámku Nad věcí. 

Rautis

Třpytivé vánoční dárky

Vánoce to ale zdaleka nejsou jen vánoční ozdoby. Více než 20 výrobců nabídne množství výrobků přímo ve svých provozech. Znalci vědí, že sklo a šperky je nejlepší nakoupit přímo „u zdroje“. Spojte příjemné s užitečným, poznejte jedinečné výrobce a udělejte radost svým blízkým pod stromečkem.

Nejstarší nepřetržitě fungující sklárna 

Příležitost nabídne jistě Sklárna Novosad & syn v Harrachově. Vyhlášené české sklo se tu vyrábí již více než 300 let. Nahlédněte sklářům pod ruce během jedinečné a autentické prohlídky, navštivte Muzeum skla.  

Sklárna Novosad & Syn Harrachov

Informace

GPS
50.6620597N, 15.4659358E