Top akce v Krkonoších srpen 2023
Share

TOP akce v Krkonoších srpen 2023

Dříve než zasednou děti do školních lavic, užijte si s nimi pestrou nabídku srpnových akcí. A jestli si potřebujete od dětí odpočinout, vydejte se třeba za romantikou a se sklenkou vína si vychutnejte Stmívání na Stezce v Janských Lázních. Pestrý poznávací program nabízí dětem Srpen na Doteku v Horním Maršově. Tradiční slavnost s žánrově rozmanitým hudebním programem najdete na Porciunkuli v Hostinném. Nechejte se unášet na vlnách klasické hudby, kterou nabízí Pasecké hudební slavnosti v Pasekách nad Jizerou. Milovníci koní jistě nebudou chybět na již 20. Krkonošském klání v Horním Lánově. Nejen děti se již těší na Vysockou pouť nabitou bohatým programem. Hudební vystoupení českého folk-popového zpěváka a písničkáře přináší Špindl Unplugged vol. 4, VOXEL. V Harrachově pod Mamutím můstkem propukne Keltská noc plná muziky. Spousta stánků s řemesly a dobrotami, dílničky i atrakce a cirkusový nádech bude mít letos Svatovavřinecká pouť a pouťové trhy v Jilemnici. Nostalgické jízdy historickými vlaky a pohádkový program pro děti pro vás připravili na nádraží v Martinicích. Lahodná piva různých značek ochutnáte na Krkonošských pivních slavnostech ve Vrchlabí. Do Rokytnice nad Jizerou zveme děti na Letní příroďák, akci plnou pohody a dobrého jídla. Voják v pruské uniformě vás provede na Komentovaných prohlídkách Naučné stezky Po stopách bitvy u Trutnova 1866. O titul mistra paďoura se utkají závodníci při Žacléřském fichtlklání. Závěr prázdnin patří dětem. Loučení s prázdninami – divadlo v Herní krajině na Portáškách ve Velké Úpě jistě potěší nejen malé diváky. 


Vydejte se do různých koutů Krkonoš, ze srpnových akcí si jistě vyberete a zažijte ještě konec prázdnin naplno. 

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Příroda se pomalu chystá na zimu, dny se krátí, zažíváme období plné přírodních krás v podobě pestře zbarvené krajiny, jenž nám přináší pohlazení po duši v posledních teplých paprscích. Nastává čas pro různé podzimní zábavy a posezení s přáteli.
Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 14. - 15. října 2023. Vydejte se za skláři a šperkaři přímo do jejich dílen a ateliérů, navštivte muzea i sklářské školy.
Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.