TOP akce v Krkonoších srpen 2022
Share

TOP akce v Krkonoších srpen 2022

Akcí je velké množství, máme z čeho vybírat.

Ti zdatnější jistě přijmou Cyklovýzvu Špindlerovka a dokáží sobě, že kopec není překážkou. Romantické Stmívání na Stezce se sklenkou vína si vychutnáte v Janských Lázních. V Harrachově pod Mamutím můstkem propukne Keltská noc plná muziky. Pestrý poznávací program nabízí dětem Srpen na Doteku v Horním Maršově. Tradiční slavnost s žánrově rozmanitým hudebním programem to je Porciunkule v Hostinném. Rozmarné léto prožijete na Vysocké pouti s bohatým doprovodným programem. Nenechte si ujít Krkonoše Amerikou ve Vrchlabí, kde můžete obdivovat spoustu nablýskaných amerických auťáků a motorek. XIX. Krkonošské klání v Horním Lánově, koňské závody v parkurových a westernových disciplínách přilákají nejen milovníky koní. Nostalgické jízdy historickými vlaky a pohádkový program pro děti pro vás připravili v Martinicích na nádraží. Pohodu, zábavu, dobré jídlo a táborák nabídne dětem Letní příroďák v Rokytnici nad Jizerou. S čertem, čarodějnicí nebo princeznou se potkáte na Pohádkové stezce na Benecku. Festival divadla, hudby, tance, výtvarného umění a vůbec všeho možného, to je Artu Kus v Trutnově. Podívat se na rozhlednu, a ještě si užít jarmarečné veselí, vám umožní Štěpánův jarmark v Kořenově u rozhledny Štěpánka. O titul mistra paďoura se utkají závodníci při Žacléřském fichtlklání. Závěr prázdnin patří dětem Loučení s prázdninami – divadlo v Herní krajině na Portáškách ve Velké Úpě jistě potěší nejen malé diváky. 


Užijte si do sytosti každý den prázdnin a vracejte se do svých domovů obohaceni o zážitky z příjemně strávených letních dní.
 

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Crystal Valley
Na konci prázdnin ožije Liberec velkým festivalem skla se skleněnými instalacemi v centru města, výstavami, ale i živou výrobou.
Vysoké teploty a extrémní sucho, tak lze charakterizovat poslední dny a předpověď slibuje pokračování tohoto stavu i v dalších dnech. Tyto mimořádné klimatické podmínky zvyšují riziko požárů. Apelujeme proto na návštěvníky, aby se vyvarovali rozdělávání a udržování otevřených ohňů. Zároveň připomínáme, že v lesích je zakázáno i kouřit.
Nešlap vedle, ublížíš nám hnedle
Správa Krkonošského národního parku s nastupující turistickou sezonou opět zesiluje informační aktivitu. Snahou je ochránit zdejší vzácnou a snadno zranitelnou přírodu. Tentokrát se onlinová kampaň zaměřuje na zákaz opouštět značené cesty v klidových. Zkrátka – nešlapat vedle.