Státní léčebné lázně Janské Lázně
Mapa
Share

Státní léčebné lázně Janské Lázně

Janské Lázně

Lázně Janské Lázně, které jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš, se nacházejí ve stejnojmenném městě a provází je dlouhodobá pověst jednoho z nejlepších zařízení tohoto druhu v České republice. Jedinečná kombinace světoznámých lázní a špičkového sportovního střediska zde vytváří pro návštěvníky široké spektrum možností.

Přírodními léčivými zdroji jsou termální minerální voda hydrouhličitano-vápenato-sodného typu, vyvěrající v areálu lázní jako Janův a Černý pramen a zásobující veškeré vodoléčebné procedury a bazény, a místní podhorské klima.

Do těchto lázní se můžete vydat i za účelem klidné relaxace v krásném horském prostředí, kdy procházky v klima nadmořské výšky 675 m. n. m. samo o sobě prospívá tělu i duši. Léčí nebo si tady užívají relaxační programy všechny generace, od dětí až po seniory. Ve Státních léčebných lázních Janské Lázně si přijde na své opravdu každý. Přijeďte se přesvědčit sami.

Skvělý výchozí bod pro cesty po Krkonoších

Lázeňské město se rozkládá na úpatí Černé hory (1299 m. n. m.), na jejíž vrcholek vede přímo z města kabinová lanová dráha. Díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do Krkonošského národního parku jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty i pěší turisty.

Kultura i společenský život

Kulturním centrem je skvostná, ryze secesní budova Kolonády, jenž je dílem vídeňského architekta Petra Paula Branga, postavená v roce 1904 významným trutnovským stavitelem Janem Blažkem (Johann Blaschek). Zde se pravidelně pořádají taneční večery a hudební vystoupení různých žánrů, přes den Kolonáda hostům slouží jako kavárna.

Ve společenském sále Janského Dvora jsou pořádány především koncerty vážné hudby a cestopisné přednášky. Víkendy v lázeňské sezóně zpestřují promenádní koncerty přímo na hlavní kolonádě. Městské kino je kromě filmových představení využíváno i pro vystoupení divadel a estrád malých forem. Všechna zařízení jsou řešena bezbariérově, jsou snadno přístupná i imobilním klientům.

Místo pro pohodový pobyt

Vedle pacientů léčících si zde své zdravotní problémy, přes rekreanty užívajících si pohodovou dovolenou, až po sportovce hledající vzrušení a adrenalin, si zde „to své“ najde v každém ročním období skutečně každý.

Přímá rezervace

Informace

Lokalita
Adresa
Náměstí Svobody 272
542 25 Janské Lázně
GPS
50.6310500N, 15.7809533E