Sjezd z Plání do Strážného
Mapa
Share

Sjezd z Plání do Strážného

Špindlerův Mlýn - Strážné

Ze Špindlerova Mlýna (Svatého Petra) na Pláň vás vyveze lanovka. Od horní stanice lanovky se vydáte vpravo po cyklotrase K17A a po chvilce odbočíte vlevo na cyklotrasu K17. Pokud byste po chvíli opět odbočili vlevo, můžete si po cyklotrase K17A zajet k Boudě na Pláni a občerstvit se. Jinak pokračujte dále k rozcestí U Krásné Pláně, směr Strážné. Na tomto rozcestí se napojíte na cyklotrasu K1A, po které přes Šestidomí sjedete až do Strážného.

Ze Strážného můžete pokračovat ve sjezdu do Vrchlabí nebo do Dolního Dvora.

Trasa má dvě alternativy. Od horní stanice lanovky se po cyklotrase K17 můžete vydat vpravo. I tak dojedete k rozcestí U Krásné Pláně, odkud pak sjedete do Strážného. Pokud zvolíte směr vpravo, pak bude vaše trasa o 1 km delší, cca 6,5 km.

  • Délka: 6 km 
  • Povrch: trasa vede po zpevněném povrchu
  • Zajímavosti: Špindlerův Mlýn, Strážné

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (34.53 KB)
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.