Rudník
Mapa
Share

Rudník

Tato obec z 13.století je výjimečná svou poklidnou atmosférou. Nejen pro ní, ale také vzhledem k všeobecnému rozvoji obce, získal Rudník ocenění Vesnice roku Královéhradeckého kraje pro rok 2016.

Léčivý minerální pramen

Zajímavou součástí obce je lokalita zvaná Lázně Fořt. Skutečnými lázněmi s výstavnými budovami, parkem, lesoparkem, s léčivým minerálním pramenem opředeným pověstí o zázračném uzdravení nevidomé dívenky, s vyhledávanými léčebnými kůrami, byly až do r. 1922. Vybudováním Prvního českého chemického závodu na výrobu umělého hedvábí v r. 1921 v jejich těsném sousedství ztratily na přitažlivosti a zanikly. Minerální pramen tu však dál vytéká z útrob země a je k dispozici všem kolemjdoucím.

Zámek i hadí stezka

Mezi významné památky obce patří původně gotický kostel sv. Václava, přestavěn renesančně v letech 1598-1602 stavitelem Carolem Valmadim. Při silnici do Hostinného stojí restaurovaný pseudogotický zámek Silbersteinů zvaný "malá Hluboká" z roku 1815, který v současnosti slouží jako penzion.

Navštívíte-li Rudník, doporučujeme vyrazit po Hadí stezce. Jmenuje se Hadí, protože se vine krajinou až na Soví vrch, odkud je krásný výhled.

Virtuální stezka Krakonošův ranec

Krakonoš hledá pomocníky, kteří mu pomohou najít dary od místních řemeslníků a uchrání je tak od chamtivých hledačů pokladů. Staňte se jedním z nich! Vydejte se na cestu z Janských Lázní do Rudníka a zkuste splnit 11 úkolů pro rozhýbání těla i hlavy. Kromě toho potkáte krásné horské louky, vyhlídky, roubenky i studánku s živou vodou.

Stačí si do svého mobilního telefonu stáhnout aplikaci Hravýlety a virtuální stezku Bolkovským údolím o celkové délce cca 5 km si s rodinou či kamarády projít. Podaří se vám v cíli získat opravdovou odměnu od samotného vládce hor? 

Informace

Lokalita
Adresa
Rudník 51
543 72 Rudník
GPS
50.5777472N, 15.7377597E
Dnes
24. 6. 2024
partlycloudy_day
17.4 °C
teplota
3 m/s
vítr

Výletní cíle v okolí

Výletní trasy v okolí