Přispějte na úpravu běžeckých terénů!
Share

Přispějte na úpravu běžkařských terénů

V Krkonoších máte naprosto ideální podmínky ke zdolávání mnoha kilometrů na běžkách – nejen po hřebenech. Kromě sportovních zážitků si užijete nezapomenutelných výhledů do okolní krajiny a pročistíte si hlavu. Je tu tolik běžeckých tras, že si každý najde tu svou.

Děkujeme všem, kteří se o tratě starají. Přispějete i vy na úpravu vašeho oblíbeného běžeckého terénu? Každá koruna se počítá!

Běžkařské trasy u Harrachova

Komu a jak přispět

Podívejte se, kdo se o vás stará v jednotlivých střediscích, a jakým způsobem se můžete za příjemný zážitek odvděčit. Skvěle upravená bílá stopa není samozřejmostí a stojí za ní mnoho práce i financí. Věříme, že umíte ocenit obojí!

Malá Úpa

Pohádkové Malé Úpě můžete na úpravu běžeckých tratí přispět zakoupením samolepky v místním informačním centru. Je také možné zaslat libovolnou částku na transparentní účet veřejné sbírky.

To mě zajímá

Vrchlabí

TJ SVS Krkonoše Vrchlabí, Na běžky do Vejsplach děkuje všem sponzorům a městu Vrchlabí, že finančně podporují úpravu tratí ve Vrchlabí. Jste-li i vy spokojeni s jejich úpravou a chcete-li podpořit jejich další rozvoj, můžete si zakoupit lyžařskou známku v různé hodnotě. Prodávají se buď přímo v areálu, nebo v centru města v Regionálním turistickém informačním centru Krkonoše. Přispět můžete také libovolnou finanční částkou na účet sbírky oddílu.

Chci přispět

Čtěte také
Rádi se kloužete bílou stopou, ale necítíte se na krkonošské kopce? Využijte okruhů a tras v některém z krkonošských běžkařských areálů. Svezete se i po rovince, vypilujete styl a protáhnete nohy.

Benecko

Perfektní úprava, velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace, díky níž nabízí Benecko jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice. Jestliže zde chcete podpořit rozvoj běžeckých tratí, je to možné formou zakoupení lyžařské známky na lyže v různé cenové hodnotě.

Kde koupit známku

Jilemnice

O to, abyste se parádně projeli, se pravidelně a s láskou stará i ČKS SKI Jilemnice. Chcete-li přispět, budou rádi za každou korunu na klubovém účtu. Číslo účtu najdete pod záložkou "Úprava tratí".

Více informací

Harrachov

Ideálním místem pro běžecké lyžování je Harrachov. Mají zřízený transparentní bankovní účet, na který můžete přispět. Je tu parádně upraveno, parkovišť mají dostatek a těší se na vaši návštěvu.

Chci přispět

Rokytnice

Město Rokytnice nad Jizerou finančně zajišťuje úpravu stop v oblíbených běžkařských lokalitách - mezi Čertovou horou, Studenovem, Ručičkami, Dvoračkami a kolem Vlčího hřebene, v lokalitě U kapličky a v lokalitě Sachrova hřebene a v úseku mezi křižovatkou Na vrších a hotelem Na Stráži. Pro zajištění dostatečného objemu finančních prostředků na údržbu běžeckých stop se rozhodlo o konání veřejné sbírky "Údržba běžeckých stop v Rokytnici nad Jizerou".

Pokud tedy chcete podpořit rozvoj běžeckých tratí v Rokytnici nad Jizerou, můžete přispět libovolnou částkou na zvláštní bankovní účet anebo si můžete koupit sponzorskou samolepku.

Zvláštní bankovní účet sbírky je: 123-531 422 0287/0100.

Sponzorské samolepky můžete zakoupit v Městském informačním centru a u partnerů, a to v hodnotě 50 Kč, 100 Kč, 300 Kč, 500 Kč, 1 000 Kč.

Kořenov

V Kořenově a okolí se nachází zhruba 60km upravovaných lyžařských běžeckých tras, které navazují na další upravované trasy – jedním směrem na Smědavu a Bedřichov a ve druhém směru na Krkonoše. Pokud chcete přispět na úpravu běžeckých tras, je možné zaslat libovolnou částku na transparentní účet obecně prospěšné společnosti Jizerky pro Vás.

Více informací

 

Aktuální stav běžeckých stop

Chcete se vydat na běžky, ale nevíte kam - kde je ideální stopa a upraveno? Stáhněte si aplikaci Bílé stopy a budete mít jasno! Kterou trasu vybrat vám rádi poradíme - podívejte se na doporučené běžecké výlety.

Doporučujeme
Projeďte se bílou stopou! V Krkonoších je pro vás připraveno více než 800 km lyžařských běžeckých tratí, pravidelně upravovaných a lákajících ke svezení.

Další články

Konec prázdnin neznamená konec dobrodružství! Horké dny odcházejí, čerstvý vzduch vybízí k pohybu. Podzimní prodloužené víkendy pojeďte s dětmi prožít do Krkonoš!
Jedinečné přírodní divadlo má reprízu každý den, ale nikdy nás nepřestane fascinovat. Pojďte se podívat, jak se krkonošská krajina probouzí, nebo naopak prožijte zlaté hodinky při slunce západu.
Babí léto přeje výletům. Vyvezte se některou z lanovek a rozběhněte se po podzimem zbarvených krkonošských hřebenech.