Pohádkové Krkonoše
Share

Pohádkové Krkonoše uzavírají úspěšnou sezonu

Projekt Pohádkové Krkonoše úspěšně ukončil svou druhou sezonu. Je na čase bilancovat, hodnotit a vylepšovat pro příští rok.

Razítkovací hra si získala již v loňském roce příznivce nejen mezi návštěvníky, ale také místními. Velmi nás těší, že o malovanou brožurku, ceny od Krakonoše, ale hlavně o aktivní prožití společných rodinných chvil a poznávání jedinečných míst Krkonoš byl i v letošním roce velký zájem. 

Bylo nebylo v roce 2021

Ač procházel projekt v prvním roce svého fungování četnými porodními bolestmi, díky skvělým partnerům v území a laskavému přijetí ze strany razítkovacích míst a informačních center se mu dařilo velmi dobře. Brožurka si našla 1.755 majitelů, mezi které jsme rozdali 1.416 odměn

Dle statistiky z odevzdaných ústřižků byly 3. nejpočetnější skupinou soutěžících rodiny z Krkonoš, čehož si velmi vážíme. Stejně jako všech milých reakcí i pochopení při řešení nedostatků a nesrovnalostí. 

Ocenění TuristPropag

Pohádka pokračovala v roce 2022

V roce 2022 jsme pokračovali se stejnými pravidly, razítkovacími místy i brožurkou. Díky dotaci ze Státního fondu životního prostředí se podařilo například natočit propagační video, vyrobit pohádkový stan, se kterým jsme za dětmi vyrazili na mnoho akcí po regionu i mimo něj, vyrobit dřevěné hry či vydat knížku Pohádkové Krkonoše s příběhy o Krakonošovi a jeho pomocnících. 

Video Pohádkové Krkonoše

Na jaře jsme se dočkali velkého uznání, když byl projekt Pohádkové Krkonoše odbornou porotou oceněn jako 2. nejlepší turistický produkt v rámci soutěžní přehlídky turisticko - propagačních materiálů TURIST PROPAG 2022.

Proběhlo také dotazníkové šetření mezi účastníky hry. Velmi děkujeme všem, kteří dotazník vyplnili, bylo to více než 70% dotázaných! Jejich pozitivní reakce jsou pro nás motivací k dalšímu vylepšení hry a přínosným pohledem zvenčí. 

2. sezona Pohádkových Krkonoš v číslech

V roce 2022 bylo na razítkovacích místech odevzdáno téměř 1200 ústřižků. To znamená, že jsme mezi děti rozdali 1.200 pohádkových cen. Hlavní cenu ZDRAVOU LAHEV, si vyzvedlo 240 malých účastníků. 

Pohádkových brožurek s razítkovací hrou, zábavnými úkoly a prima tipy na výlety se na razítkovacích místech, informačních centrech a v pohádkovém stanu na regionálních akcích prodalo více než 1.200 výtisků. 

Nyní zbývá z odevzdaných ústřižků za 10 razítek vylosovat dva výherce voucheru v hodnotě 3.333 Kč na služby Resortu sv. Františka. Losování proběhne v polovině prosince. 

Lehký pokles čísel jsme po loňské, extrémně silné sezoně očekávali. Konvenuje s celkově slabší sezonou po loňském náporu na celé Krkonoše. Zároveň také odráží fakt, že mnoho uživatelů pokračovalo v letošním roce ve sbírání razítek a novou brožurku nekupovali. 

Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše

A jak to bude dál

Pohádkové Krkonoše mají již mezi turistickou nabídkou regionu Krkonoše svou pevnou pozici. Po dvou letech fungování máme dostatečná statistická data, díky průzkumu i jasný přehled o potřebách a názorech uživatelů. Pravidelně sbíráme také postřehy z razítkovacích míst, informačních center a od našich partnerů. Máme tedy vše potřebné pro další posun projektu a mnoho nápadů na jeho vylepšení. V roce 2023 se proto můžete těšit na řadu změn, které budou všechny nasbírané zkušenosti reflektovat.

3. sezona Pohádkových Krkonoše se otevře 1. května 2023. Do světa Pohádkových Krkonoš vstupte přes webové stránky pohadkove.krkonose.eu.

 

Projekt byl podpořen SFŽP

Informace

Další aktuality

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost
V minulosti byla zvěřina na každém stole patřícím šlechtě a dnes se stává oblíbeným masem pro všechny. Mnozí mají strach
První z Krkonošských železničních víkendů, který se konal o víkendu 13. s 14. července na trati Pojizerského Pacifiku, tedy mezi