Kaplička sv. Isidora
Share

Podzimní novinky v Krkonoších

Že v Krkonoších s podzimem přichází okurková sezona? Nesouhlasíme! Místní usedlíci, hospodáři a srdcaři připravili řadu báječných novinek, které potěší jak rodáky, tak návštěvníky. Nechte se inspirovat a poznejte skutečné Krkonoše. 

Autorka fotografie Kapličky sv. Isidora: Olga Hájková, Správa KRNAP

Vlček, který nekouše

Vlček, který nekouše

Nová naučná stezka vznikla v Roprachticích, kraji Zapomenutého světla, špičatého zelí a dřevěných saní. Nechte se spolu s dětmi pozvat k procházce přírodou a pobavte se nejen díky naučným tabulím, ale také s herními prvky. Sbírejte razítka a získejte odměnu. Okruh je dlouhý asi 2,5 km. 

Více o stezce

Ptačí stezka

Ptačí stezka v Pasekách nad Jizerou

Procházka za ptačími kamarády po okolí Pasek nad Jizerou je dlouhá přibližně 3,5 km. Na cestě potkáte 12 zastavení s informačními cedulemi, na kterých se dozvíte zajímavosti z historie tohoto kraje a života v něm. Seznámíte se také s ptačími obyvateli Krkonoš. Dozvíte se o nich jistě mnoho zajímavého a možná cestou i některého zahlédnete.  

Foto: Horská chata na Perlíčku - Prdek

Více o stezce

Kaplička sv. Isidora

Nová kaplička sv. Isidora v Prosečném

Od srpna zdobí cestu mezi Prosečným a Arnultovicemi nová kaplička sv. Isidora, patrona zemědělců a dobré úrody. Vystavěla ji rodina Basařova, která v Prosečném hospodaří, aby vzdala hold půdě a krajině, která ji živí. Užijte si hezkou procházku a připojte se k tomuto krásnému projevu úcty.  

Poloha kapličky na mapě

Naučná stezka Lánov

Naučná stezka v Horním Lánově

Pokud máte rádi procházky podzimní přírodou, zveme vás do Horního Lánova. Nová naučná stezka vede po značené cyklotrase, malebnou krajinou, daleko od aut a hluku. Poučte se o světě zvířat i rostlin, pobavte se spolu s dětmi. Volně k využití je také krytý altánek s ohništěm. 

Další aktuality

Vánoce se pomalu blíží, přijďte se naladit na jejich nezaměnitelnou atmosféru k nám do Krkonoš!
Soutěžte s námi o relaxační pobyt pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí v úžasném hotelu Tetřeví Boudy. Schovejte se na zasněžené hřebeny, užijte si výlety pěšky nebo na běžkách, prohřejte se ve wellness centru s luxusním výhledem, vyzkoušejte místní sjezdovku.
Poslední měsíc roku ovládne kouzlo Vánoc. Každé náměstí a náves rozezní vánoční písničky, vzduch provoní jehličí a svařené víno. Naše