Vlček, který nekouše
Mapa
Share

Vlček, který nekouše

Roprachtice

Víte, že Roprachtice jsou jedním z mála míst, kde se dodnes ručně vyrábějí dřevěné sáňky zvané vlček? Že tu roste vyhlášené špičaté zelí, nebo že se tu natáčela velká část filmu Zapomenuté světlo? 

Zábavná terénní naučná hra vám odhalí jistě mnoho nového o minulosti i současnosti Roprachtic. Nechte se tedy spolu s dětmi pozvat k procházce přírodou a pobavte se při objevování kraje zapomenutého světla. 

Stezka nabízí procházku po 2,5 km dlouhém okruhu. Cestou potkáte 9 informačních tabulí a nejeden herní prvek. Část vede po nezpevněných cestách a loukách, proto je pro kočárky náročnější.

Jak se zapojit do hry?

Ve schránce na hospodě U Tichánků jsou umístěné hrací karty, do kterých budete sbírat razítka ze schránek naučných tabulí. Po nasbírání všech razítek na vás čeká malá odměna. Tu si můžete vyzvednout například v hospodě U Tichánků, na místním obecním úřadě, v Informačním centru Jilemnice, Informačním centru Vysoké nad Jizerou, nebo ve Vlastivědném muzeu ve Vysokém nad Jizerou. 

TIP: U posledního zastavení je připravená kuličkodráha. Buď tedy přibalte na výlet do kapsy dřevěnou kuličku, nebo 20 Kč, ať si můžete jednu koupit.

Informace

Adresa
Roprachtice
GPX soubor
formát gpx (6.86 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.