Via Piette
Mapa
Share

Via Piette

Svoboda nad Úpou

Vycházková trasa vás zavede ke kulturním památkám i do divočiny okolo Černohorského potoka. Je pojmenována po "otci Krkonoš", panu Piette de Rivage, který podporoval a propagoval rozvoj turismu v Krkonoších. Cestou potkáte jedno z největších mravenišť v Krkonoších, velký vápencový lom i Farmapark Muchomůrka. 

Trasu lze projet i na horském kole, ale pouze za sucha. 

  • Průběh trasy: Svoboda nad Úpou - Dolní Maršov - Modrokamenná bouda - Janské Lázně, Lesní Dům - Farmapark Muchomůrka - Svoboda nad Úpou
  • Délka: 8,5 km

Pocta "otci Krkonoš"

Piette de Rivage (1846-1928) byl synem zakladatele papírny ve Svobodě nad Úpou. Vzdělanec a humanista, úspěšný výzkumník a podnikatel, pokračovatel rodových tradic výrobců papíru v Krkonoších. Podporoval a propagoval rozvoj turismu v Krkonoších. Bez jeho pomoci by nevycházel např. spolkový časopis "Krkonoše slovem a obrazem" a řada tehdejších turistických map. Jako nezištný a všestranný spoluzakladatel i dlouholetý pokladník "Krkonošského spolku" patřil k významným osobnostem své doby.

Vycházková trasa zavede ke kulturním památkám i do divočiny okolo Černohorského potoka. Překvapivě pestrý a zajímavý je úsek od Piettova pomníku k Modrokamenné boudě, do Janských Lázní, k Duncanu a Muchomůrce, zpět do Svobody nad Úpou. Cestou minete pomník německého romantického básníka Theodora Körnera, jedno z největších mravenišť v Krkonoších, sbírku hlavních deseti hornin Krkonoš, velký vápencový lom a zbytky dolu, kde se ve středověku těžilo zlato a jiné kovy. Při pěkném počasí projedete trasu na horském kole. Délka trasy 9 km.

Informace

GPX soubor
formát gpx (72 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.

Výletní cíle a trasy v okolí