Stachelberg
Share

Pevnost Stachelberg se 28. října opět otevírá návštěvníkům

Již brzy budete mít znovu možnost navštívit největší moderní pevnost v Čechách a jednu z největších v Evropě. Po letní uzavírce, způsobené opravou příjezdové komunikace, jste znovu srdečně zváni k nahlédnutí do útrob této jedinečné technické památky. 

Pevnost bude otevřena na prodloužený víkend 28. - 30. října, a to od 10 do 17 hodin. V dalších týdnech bude prohlídka možná vždy pouze v sobotu od 13 hodin. 

Obr na prahu Krkonoš

Celý areál je unikátní komplex, který tvoří obrovská pevnost a další vojenské objekty. Nachází se tu i jeden z největších bunkrů v Čechách s historickou expozicí. V hloubce pak rozsáhlé podzemí. To vše bylo vybudováno jako součást obranného valu, chránícího naši republiku před hrozícím útokem hitlerovského Německa.

Více o Stachelbergu
 

Další aktuality

Vánoce se pomalu blíží, přijďte se naladit na jejich nezaměnitelnou atmosféru k nám do Krkonoš!
Soutěžte s námi o relaxační pobyt pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí v úžasném hotelu Tetřeví Boudy. Schovejte se na zasněžené hřebeny, užijte si výlety pěšky nebo na běžkách, prohřejte se ve wellness centru s luxusním výhledem, vyzkoušejte místní sjezdovku.
Poslední měsíc roku ovládne kouzlo Vánoc. Každé náměstí a náves rozezní vánoční písničky, vzduch provoní jehličí a svařené víno. Naše