Stachelberg
Share

Pevnost Stachelberg se 28. října opět otevírá návštěvníkům

Již brzy budete mít znovu možnost navštívit největší moderní pevnost v Čechách a jednu z největších v Evropě. Po letní uzavírce, způsobené opravou příjezdové komunikace, jste znovu srdečně zváni k nahlédnutí do útrob této jedinečné technické památky. 

Pevnost bude otevřena na prodloužený víkend 28. - 30. října, a to od 10 do 17 hodin. V dalších týdnech bude prohlídka možná vždy pouze v sobotu od 13 hodin. 

Obr na prahu Krkonoš

Celý areál je unikátní komplex, který tvoří obrovská pevnost a další vojenské objekty. Nachází se tu i jeden z největších bunkrů v Čechách s historickou expozicí. V hloubce pak rozsáhlé podzemí. To vše bylo vybudováno jako součást obranného valu, chránícího naši republiku před hrozícím útokem hitlerovského Německa.

Více o Stachelbergu
 

Další aktuality

Duben začíná aprílem, kdy se můžete dočkat od svých blízkých drobných zlomyslných žertíků. Doufáme, že vás tolik nevyvedou z míry a společně zavítáte do různých koutů Krkonoš, prožít poslední loučení se zimou a veselé vítání jara.
Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Správa Krkonošského národního parku již třetím rokem v návaznosti na vyhlášení osmi klidových území a s tím souvisejícím vyhrazením cest a tras v těchto územích dočasně uzavírá v termínu od 15. března do 31. května některé cesty nebo jejich úseky z důvodu ochrany proti rušení citlivých druhů živočichů.