Stachelberg
Share

Pevnost Stachelberg se 28. října opět otevírá návštěvníkům

Již brzy budete mít znovu možnost navštívit největší moderní pevnost v Čechách a jednu z největších v Evropě. Po letní uzavírce, způsobené opravou příjezdové komunikace, jste znovu srdečně zváni k nahlédnutí do útrob této jedinečné technické památky. 

Pevnost bude otevřena na prodloužený víkend 28. - 30. října, a to od 10 do 17 hodin. V dalších týdnech bude prohlídka možná vždy pouze v sobotu od 13 hodin. 

Obr na prahu Krkonoš

Celý areál je unikátní komplex, který tvoří obrovská pevnost a další vojenské objekty. Nachází se tu i jeden z největších bunkrů v Čechách s historickou expozicí. V hloubce pak rozsáhlé podzemí. To vše bylo vybudováno jako součást obranného valu, chránícího naši republiku před hrozícím útokem hitlerovského Německa.

Více o Stachelbergu
 

Další aktuality

Užijte si pestrou nabídku kulturního léta ve Vrchlabí.
Správa Krkonošského národního parku ve snaze ochránit vzácnou a zranitelnou přírodu vrcholu Sněžky před náporem neukázněných návštěvníků opět – již
V rámci přípravy Strategie rozvoje cestovního ruchu v Krkonoších 2025–2030 si Vás dovolujeme požádat o vyplnění dotazníku pro místní obyvatele