Stachelberg
Share

Pevnost Stachelberg se 28. října opět otevírá návštěvníkům

Již brzy budete mít znovu možnost navštívit největší moderní pevnost v Čechách a jednu z největších v Evropě. Po letní uzavírce, způsobené opravou příjezdové komunikace, jste znovu srdečně zváni k nahlédnutí do útrob této jedinečné technické památky. 

Pevnost bude otevřena na prodloužený víkend 28. - 30. října, a to od 10 do 17 hodin. V dalších týdnech bude prohlídka možná vždy pouze v sobotu od 13 hodin. 

Obr na prahu Krkonoš

Celý areál je unikátní komplex, který tvoří obrovská pevnost a další vojenské objekty. Nachází se tu i jeden z největších bunkrů v Čechách s historickou expozicí. V hloubce pak rozsáhlé podzemí. To vše bylo vybudováno jako součást obranného valu, chránícího naši republiku před hrozícím útokem hitlerovského Německa.

Více o Stachelbergu
 

Další aktuality

Pohádkové Krkonoše
Projekt Pohádkové Krkonoše úspěšně ukončil svou druhou sezonu. Je na čase bilancovat, hodnotit a vylepšovat pro příští rok. Razítkovací hra si získala již v loňském roce příznivce nejen mezi návštěvníky, ale také místními. Velmi nás těší, že o malovanou brožurku, ceny od Krakonoše, ale hlavně o aktivní prožití společných rodinných chvil a poznávání jedinečných míst Krkonoš byl i v letošním roce velký zájem.
Hurvínek na trati Martinice - Rokytnice
Není to sice výročí kulaté, ale i tak stojí postupka 1 - 2 - 3 za oslavu. V sobotu 10. prosince proto zveme jménem Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších všechny příznivce krkonošské železnice do Martinic, kde je připraven příjemný program.
Perličkové ozdoby z Poniklé
Na víkend 10. - 11. prosince si skláři a šperkaři připravili dny otevřených dveří přímo ve svých provozech. Programem naladí své návštěvníky na blížící se Vánoce.