Hurvínek na trati Martinice - Rokytnice
Share

Oslavte výročí 123 let provozu na trati Martinice - Rokytnice

Není to sice výročí kulaté, ale i tak stojí postupka 1 - 2 - 3 za oslavu. V sobotu 10. prosince proto zveme jménem Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších všechny příznivce krkonošské železnice do Martinic, kde je připraven příjemný program.

  • Od 9 hodin bude otevřeno muzeum a zvláštní výstava Motorové vozy M 152.0 / 810 na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou 1978 - 2022, jejichž provoz právě 10. prosince na trati definitivně končí. 
  • Od 11 do 14 hodin bude probíhat autogramiáda nové publikace LOKÁLKA a též čtení z knihy s panem Tomášem Hájkem. 
  • Po celý den bude na trati Martinice - Rokytnice jezdit motorový vůz M 131.1 zvaný Hurvínek. 
  • Příjemnou atmosféru navodí Flašinetář a občerstvení z muzejní kavárny. 

Více o trati Více o akci a jízdní řád Hurvínka

 

Úvodní foto: Radomír Řehořek

 

Další aktuality

Josef Polášek zavítal do Krkonoš, aby navštívil hostince s jedinečnou horskou atmosférou. Již 1. února odvysílala Česká televize díl pořadu Příběhy starých hospod z Libereckého kraje, buďte u toho.
V únoru obvykle vrcholí masopust – snad nejvíce bujarý svátek v roce. Toto období (neboli fašank či ostatky) je dobou hodování, plesů a veselí. Než se úplně rozloučíme s paní Zimou, přijměte naše pozvání do míst, kde je pro vás připraven rozmanitý program.
Královéhradecký kraj nabízí sportovním talentům z celé republiky skvělé zázemí zimních středisek Špindlerova Mlýna, Vrchlabí a sportovišť v Trutnově a