Trať Pojizerský Pacifik
Share

Historii trati Pojizerský Pacifik představuje nová kniha LOKÁLKA

Patříte mezi fanoušky železniční historie? Nebo jste po lokálce Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou přezdívané Pojizerský Pacifik jezdili už jako děti a je to pro vás zkrátka srdeční záležitost? Pro všechny patrioty, zvídavce, nadšence, historiky a šotouše vydává Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších svou první publikaci LOKÁLKA mapující historii dráhy Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Rokytnice nad Jizerou.

Na více než 160 stránkách vás čekají dosud nepublikované informace doplněné o rozsáhlou obrazovou část. Autorský team Jana Luštince je zárukou kvalitního čtení. 

Prodej knihy bude zahájen na sv. Martina, tedy 11. 11. 2022. K dostání bude publikace v informačním centru Jilemnice a na obecním úřadě v Martinicích v Krkonoších. Jste-li zdaleka, lze též objednávat mailem.

Prodejní cena je stanovena na 590 Kč. Tip na skvělý vánoční dárek, co říkáte?

Publikace LOKÁLKA

Historie, která ožívá

Trať Pojizerský Pacifik i jedinečná Železniční stanice Martinice v Krkonoších do krkonošské historie neodmyslitelně patří. Jsou živoucím odkazem hraběte Harracha i důmyslné technické práce našich předků. 

Díky aktivitě Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších i v rámci koncepce dlouhodobého udržitelného rozvoje regionu Krkonoš naplňované Svazkem měst a obcí Krkonoše však toto dědictví ožívá, je aktivně využíváno a doplňuje dopravní i turistickou nabídku regionu. Přesvědčte se o tom sami, nejen v nové publikaci, ale také při projížďce po trati údolím Jizery. 

Další aktuality

Příroda se pomalu chystá na zimu, dny se krátí, zažíváme období plné přírodních krás v podobě pestře zbarvené krajiny, jenž nám přináší pohlazení po duši v posledních teplých paprscích. Nastává čas pro různé podzimní zábavy a posezení s přáteli.
Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 14. - 15. října 2023. Vydejte se za skláři a šperkaři přímo do jejich dílen a ateliérů, navštivte muzea i sklářské školy.
Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.