Trať Pojizerský Pacifik
Share

Historii trati Pojizerský Pacifik představuje nová kniha LOKÁLKA

Patříte mezi fanoušky železniční historie? Nebo jste po lokálce Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou přezdívané Pojizerský Pacifik jezdili už jako děti a je to pro vás zkrátka srdeční záležitost? Pro všechny patrioty, zvídavce, nadšence, historiky a šotouše vydává Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších svou první publikaci LOKÁLKA mapující historii dráhy Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Rokytnice nad Jizerou.

Na více než 160 stránkách vás čekají dosud nepublikované informace doplněné o rozsáhlou obrazovou část. Autorský team Jana Luštince je zárukou kvalitního čtení. 

Prodej knihy bude zahájen na sv. Martina, tedy 11. 11. 2022. K dostání bude publikace v informačním centru Jilemnice a na obecním úřadě v Martinicích v Krkonoších. Jste-li zdaleka, lze též objednávat mailem.

Prodejní cena je stanovena na 590 Kč. Tip na skvělý vánoční dárek, co říkáte?

Publikace LOKÁLKA

Historie, která ožívá

Trať Pojizerský Pacifik i jedinečná Železniční stanice Martinice v Krkonoších do krkonošské historie neodmyslitelně patří. Jsou živoucím odkazem hraběte Harracha i důmyslné technické práce našich předků. 

Díky aktivitě Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších i v rámci koncepce dlouhodobého udržitelného rozvoje regionu Krkonoš naplňované Svazkem měst a obcí Krkonoše však toto dědictví ožívá, je aktivně využíváno a doplňuje dopravní i turistickou nabídku regionu. Přesvědčte se o tom sami, nejen v nové publikaci, ale také při projížďce po trati údolím Jizery. 

Další aktuality

Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Správa Krkonošského národního parku již třetím rokem v návaznosti na vyhlášení osmi klidových území a s tím souvisejícím vyhrazením cest a tras v těchto územích dočasně uzavírá v termínu od 15. března do 31. května některé cesty nebo jejich úseky z důvodu ochrany proti rušení citlivých druhů živočichů.
Jeden z nejkrásnějších dní letošní zimy si pro natáčení ve Vrchlabí vybral tým pořadu Běžkotoulky. Těšte se na nádhernou pozvánku do podhorského města, které vás svým nejen sportovním zázemím nadchne.