Trať Pojizerský Pacifik
Share

Historii trati Pojizerský Pacifik představuje nová kniha LOKÁLKA

Patříte mezi fanoušky železniční historie? Nebo jste po lokálce Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou přezdívané Pojizerský Pacifik jezdili už jako děti a je to pro vás zkrátka srdeční záležitost? Pro všechny patrioty, zvídavce, nadšence, historiky a šotouše vydává Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších svou první publikaci LOKÁLKA mapující historii dráhy Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Rokytnice nad Jizerou.

Na více než 160 stránkách vás čekají dosud nepublikované informace doplněné o rozsáhlou obrazovou část. Autorský team Jana Luštince je zárukou kvalitního čtení. 

Prodej knihy bude zahájen na sv. Martina, tedy 11. 11. 2022. K dostání bude publikace v informačním centru Jilemnice a na obecním úřadě v Martinicích v Krkonoších. Jste-li zdaleka, lze též objednávat mailem.

Prodejní cena je stanovena na 590 Kč. Tip na skvělý vánoční dárek, co říkáte?

Publikace LOKÁLKA

Historie, která ožívá

Trať Pojizerský Pacifik i jedinečná Železniční stanice Martinice v Krkonoších do krkonošské historie neodmyslitelně patří. Jsou živoucím odkazem hraběte Harracha i důmyslné technické práce našich předků. 

Díky aktivitě Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších i v rámci koncepce dlouhodobého udržitelného rozvoje regionu Krkonoš naplňované Svazkem měst a obcí Krkonoše však toto dědictví ožívá, je aktivně využíváno a doplňuje dopravní i turistickou nabídku regionu. Přesvědčte se o tom sami, nejen v nové publikaci, ale také při projížďce po trati údolím Jizery. 

Další aktuality

Pohádkové Krkonoše
Projekt Pohádkové Krkonoše úspěšně ukončil svou druhou sezonu. Je na čase bilancovat, hodnotit a vylepšovat pro příští rok. Razítkovací hra si získala již v loňském roce příznivce nejen mezi návštěvníky, ale také místními. Velmi nás těší, že o malovanou brožurku, ceny od Krakonoše, ale hlavně o aktivní prožití společných rodinných chvil a poznávání jedinečných míst Krkonoš byl i v letošním roce velký zájem.
Hurvínek na trati Martinice - Rokytnice
Není to sice výročí kulaté, ale i tak stojí postupka 1 - 2 - 3 za oslavu. V sobotu 10. prosince proto zveme jménem Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších všechny příznivce krkonošské železnice do Martinic, kde je připraven příjemný program.
Perličkové ozdoby z Poniklé
Na víkend 10. - 11. prosince si skláři a šperkaři připravili dny otevřených dveří přímo ve svých provozech. Programem naladí své návštěvníky na blížící se Vánoce.