Trať Pojizerský Pacifik
Share

Historii trati Pojizerský Pacifik představuje nová kniha LOKÁLKA

Patříte mezi fanoušky železniční historie? Nebo jste po lokálce Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou přezdívané Pojizerský Pacifik jezdili už jako děti a je to pro vás zkrátka srdeční záležitost? Pro všechny patrioty, zvídavce, nadšence, historiky a šotouše vydává Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších svou první publikaci LOKÁLKA mapující historii dráhy Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Rokytnice nad Jizerou.

Na více než 160 stránkách vás čekají dosud nepublikované informace doplněné o rozsáhlou obrazovou část. Autorský team Jana Luštince je zárukou kvalitního čtení. 

Prodej knihy bude zahájen na sv. Martina, tedy 11. 11. 2022. K dostání bude publikace v informačním centru Jilemnice a na obecním úřadě v Martinicích v Krkonoších. Jste-li zdaleka, lze též objednávat mailem.

Prodejní cena je stanovena na 590 Kč. Tip na skvělý vánoční dárek, co říkáte?

Publikace LOKÁLKA

Historie, která ožívá

Trať Pojizerský Pacifik i jedinečná Železniční stanice Martinice v Krkonoších do krkonošské historie neodmyslitelně patří. Jsou živoucím odkazem hraběte Harracha i důmyslné technické práce našich předků. 

Díky aktivitě Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších i v rámci koncepce dlouhodobého udržitelného rozvoje regionu Krkonoš naplňované Svazkem měst a obcí Krkonoše však toto dědictví ožívá, je aktivně využíváno a doplňuje dopravní i turistickou nabídku regionu. Přesvědčte se o tom sami, nejen v nové publikaci, ale také při projížďce po trati údolím Jizery. 

Další aktuality

Destinační společnost pro turistickou oblast Krkonoše opět sklízí úspěchy. Jen necelý měsíc poté, co si převzala Velkou cenu cestovního ruchu za produkt Pohádkové Krkonoše, zabodovala tentokrát v soutěžní přehlídce turistiko-propagačních materiálů, která proběhla v rámci veletrhu cestovního ruchu REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY v Lysé nad Labem.
Soutěžte s námi o relaxační pobyt pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí v úžasném hotelu Tetřeví Boudy. „Tetřevky“ jsou skvělým startovním bodem pro vaše výlety a místem, kde najdete potřebný klid. Pro děti je k dispozici mnoho aktivit a zábavy.
Po náročných prvních měsících provozu a zejména po velkém vytížení v období jarních prázdnin potřebuje expozice Muzea Krkonoš, ale také expozice ve Čtyřech historických domcích na nám. Míru krátkou pauzu na odpočinek zaměstnanců a drobnou údržbu.