Labská bouda
Mapa
Share

Labská bouda

Vítkovice v Krkonoších

Labská bouda je oblíbenou zastávkou turistů mířících například k prameni Labe, na Sněžné jámy, Labský vodopád, Pančavský vodopád nebo Zlaté návrší. Nachází se v první zóně Krkonošského národního parku.

Historie tohoto místa sahá až do roku 1830, kdy zde údajně podnikavá žena prodávala kolemjdoucím kozí výrobky a kořalku a měla zde malou budku z kamení, kůry a roští.

Na Labské boudě si můžete odpočinout, ohřát se, občerstvit a nabažit úžasných výhledů. Ochutnat můžete například tradiční český guláš, borůvkové knedlíky, čerstvé pečivo a borůvkové koláče z domácí pekárny. Nechybí široká nabídka nápojů.

Přespěte v Krakonošově revíru!

Ubytovat se můžete v komfortních pokojích s vlastním sociálním zařízením, k dispozici je zde i "spacákovna", která nabízí úžasné výhledy na Labskou rokli a klidný prostor pro přespání turistů, kteří přicházejí s vlastním spacákem a karimatkou.

Domácí mazlíčci jsou zde vítáni.

Místo pro skvělý relax

Na Labské boudě myslí i na to, že si po pořádné túře potřebují vaše svaly odpočinout. Zarezervujte si wellness a užijte si finskou saunu a whirlpool.

Pro zajímavost

Věděli jste, že je zde umístěná trvalá meteorologická stanice a solární a ozónová observatoř Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové?

Přímá rezervace

Informace

Adresa
Bedřichov 31
512 38 Vítkovice v Krkonoších
GPS
50.7700567N, 15.5453881E