Kozelský sjezd
Mapa
Share

Kozelský sjezd

Rezek - Jilemnice

Na Rezek, do horské osady v nadmořské výšce 890 m, se dostanete po silnici z Jilemnice, Vítkovic či Rokytnice nad Jizerou. Využít můžete Krkonošský cyklobus, vlastní automobil nebo si dát do těla a vyjet na kole za pomocí vlastních sil.

Z Rezku se vydáte po cyklotrase KČT č. 22 směr Rokytnice nad Jizerou. O kilometr dále odbočíte vpravo na cyklotrasu K6, po které vystoupáte do Sedla pod Dvoračkami. Ze Sedla se vydáte na cyklotrasu K1A, po které sjedete k rozcestí Vidlice. Z tohoto rozcestí budete pokračovat ve sjezdu, ale už po cyklotrase K8A, která vás dovede do Skelných Huti a k hotelu Skála (pozor závora).

Celý sjezd vede údolím Kozelského potoka. Ten zde tvoří krásné přírodní kaskády, které si zaslouží vaši pozornost. U hotelu Skála se napojíte na silnici č. 286 a po ní se dostanete do Jilemnice.

  • Délka: 23 km
  • Povrch: téměř celá trasa vede po asfaltu a po zpevněných cestách. Nicméně, při sjezdu údolím Kozelského potoka doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti, protože cesta je místy prudší a pohybuje se po ní lesní mechanizace. Nezapomeňte, že na silnici č. 286 je běžný silniční provoz.
  • Zajímavosti: Rezek, Dvoračky, Zvědavá ulička JilemniceKrkonošské muzeum Jilemnice

Informace

GPX soubor
formát gpx (159.29 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Rodinná zimní dovolená v Krkonoších
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh. Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich! Kam a jak?

Výletní cíle a trasy v okolí