Kozelský sjezd
Mapa
Share

Kozelský sjezd

Rezek - Jilemnice

Na Rezek, do horské osady v nadmořské výšce 890 m, se dostanete po silnici z Jilemnice, Vítkovic či Rokytnice nad Jizerou. Využít můžete Krkonošský cyklobus, vlastní automobil nebo si dát do těla a vyjet na kole za pomocí vlastních sil.

Z Rezku se vydáte po cyklotrase KČT č. 22 směr Rokytnice nad Jizerou. O kilometr dále odbočíte vpravo na cyklotrasu K6, po které vystoupáte do Sedla pod Dvoračkami. Ze Sedla se vydáte na cyklotrasu K1A, po které sjedete k rozcestí Vidlice. Z tohoto rozcestí budete pokračovat ve sjezdu, ale už po cyklotrase K8A, která vás dovede do Skelných Huti a k hotelu Skála (pozor závora).

Celý sjezd vede údolím Kozelského potoka. Ten zde tvoří krásné přírodní kaskády, které si zaslouží vaši pozornost. U hotelu Skála se napojíte na silnici č. 286 a po ní se dostanete do Jilemnice.

  • Délka: 23 km
  • Povrch: téměř celá trasa vede po asfaltu a po zpevněných cestách. Nicméně, při sjezdu údolím Kozelského potoka doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti, protože cesta je místy prudší a pohybuje se po ní lesní mechanizace. Nezapomeňte, že na silnici č. 286 je běžný silniční provoz.
  • Zajímavosti: Rezek, Dvoračky, Zvědavá ulička JilemniceKrkonošské muzeum Jilemnice

Informace

GPX soubor
formát gpx (159.29 KB)
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.

Výletní cíle a trasy v okolí