Jazzinec Trutnov
Mapa
Share

Jazzinec

Trutnov

Festival založený již v roce 1999 probíhá v několika sálech a prostorech Trutnova. Většina koncertů se koná v Koncertní síni Bohuslava Martinů, což je bývalý kostel s neopakovatelnou atmosférou. 29. února zde vystoupí Nigel Prise. Skupinu tvoří zkušení a uznávaní hudebníci Nigel Price (UK) – kytara, Jakub Zomer – klávesy, Tomas Hobzek – bicí.

Nigel Price je nejdynamičtějším a nejnadanějším kytarista na současné britské jazzové scéně. (All About Jazz) .Ocenění: britský jazzový kytarista roku 2019!

Během své vice než čtvrtstoleté kariéry se jazzový kytarista Nigel Price propracoval mezi nejuznávanější jazzmany Velké Británie. Jeho hra je proslulá jak nervním bebopovým tepem, tak hlubokou bluesovou citlivostí. Mezi vrcholy jeho kariéry patří koncert s Gladys Knight v Royal Albert Hall či nahrávání alba Van Morrisona „Keep Me Singing“. Na počátku své profesionální kariéry se věnoval reggae a funku, aby posléze obrátil svou pozornost k jazzu. Kytaristé, kteří ho ovlivnili, jsou veličiny jako Wes Montgomery, Joe Pass, John McLaughlin a jeho Mahavishnu Orchestra.

Začátek 19:00 hodin.

Informace

GPS
50.5565728N, 15.9102414E
Ke stažení
formát jpg (83.89 KB)
Další soubory
formát jpg (678.29 KB)