Náměstí Dolní Dvůr
Mapa
Share

Dolní Dvůr

Malebná horská obec s klidnou rodinnou atmosférou, respektem k přírodě, historii i původní architektuře. Příjemné místo pro žití i návštěvu s pestrými možnosti pro letní i zimní vyžití bez davů turistů. Zaposlouchejte se do melodií unikátní zvonkohry

Dolní Dvůr znáte, ani o tom možná nevíte! Je totiž místem, kde se natáčela kultovní komedie "S tebou mě baví svět". Leží v údolí Malého Labe a jeho přítoků a šplhá až k Liščí hoře ve vrcholových partiích národního parku.

Rodinné areály i lezecké terény

V zimní sezóně poskytují dva skiareály komplexní služby – upravované, technicky zasněžované sjezdovky, večerní lyžování, lyžařská škola, půjčovna lyží a snowboardů. Běžecké tratě přímo v místě i napojení na hlavní krkonošské trasy.

V letním období je možné využít řadu turistických tras pro pěší i cyklisty, multifunkční hřiště pro tenis, fotbal, nohejbal i volejbal. Atraktivní pro příznivce adrenalinu jsou lezecké terény v bývalém lomu. Ani houbaři nepřijdou zkrátka - v rozsáhlých lesích v nejbližším okolí najdou jistě nejedno pěkné místečko.

Široká nabídka ubytovacích služeb zahrnuje chalupy k pronájmu, příjemné rodinné penziony, apartmány i hotely s welness službami.

Jedinečná zvonkohra

Zvonkohra na kostele sv. Josefa hraje každé roční období jiné melodie a o Vánocích pak sérii koled. Kde jinde než u nás můžete prožít místo čtyř hned pět ročních období?

Užitečné odkazy

Informace

Region
Střední Krkonoše
Adresa
Dolní Dvůr 78
543 42 Dolní Dvůr
GPS
50.6524886N, 15.6552772E
Dnes
27. 3. 2023
cloudy
0.1 °C
teplota
6.3 m/s
vítr

Dolní Dvůr