Iserland-Pazifik
Teilen

Iserland-Pazifik

Romantische Bahnfahrt durch liebliche Landschaft

Iserland-Express (Pojizerský Pacifik) – so wird die Bahnstrecke aus Martinice v Krkonoších nach Rokytnice nad Jizerou genannt. Sie windet sich durch das Isertal (Jizera) und verlockt zu einer lustigen Bahnfahrt, aber auch zu Ausflügen ab den einzelnen Bahnhöfen. Erleben Sie einmalige Panoramablicke auf das Riesengebirge. 

Nostalgické jízdy na trati Pojizerský Pacifik

A pokrok přijel po kolejích...

Lokální trať Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou je jednou z nejhmatatelnějších stop hraběte Jana Harracha v regionu. Výstavba železnice, kterou v roce 1898 inicioval a prosadil, otevřela Krkonoše průmyslovému pokroku i turistům. 

Pokrok tak doslova přijel po kolejích! Vždyť cesta z Martinic do Rokytnice trvala dostavníkem dvě a půl hodiny… Parní vlak stejnou vzdálenost již na začátku 20. století urazil za 44 minut. A uvezl mnohonásobně více nákladu i osob. 

Více o rodu Harrachů

Trať plná příběhů a zajímavostí

Prozkoumejte Železniční stanici Martinice v Krkonoších

Ať už v Martinicích vaše jízda začíná nebo končí, unikátní nádraží si určitě prohlédněte. Právem bylo v roce 2016 vyhlášeno kulturní památkou. Proč? Provoz je tu stále řízen ručně ovládanými návěstidly a výhybkami. Tady neuvidíte žádné počítače, tady provoz řídí skuteční lidé (výpravčí a signalisté). To je věc v dnešní době už ojedinělá. Přesvědčte se o tom během komentované prohlídky, o víkendech od května do října se tu totiž otevírá Železniční muzeum

Více o areálu stanice

Zkuste hry do vlaku v té nejlepší společnosti

Jedete s dětmi? Vytiskněte si nebo vyzvedněte na nádraží novou hru Jízda s hrabětem. Sám Jan Harrach bude dětem dělat průvodce po trati, seznámí se s ním v krátkém komiksu. Zahrajte si prima hry přímo během cesty, některé si nechte na doma, ať vám neutečou výhledy z okýnka. Vyluštěte šifry, vyprávějte si příběhy, pozorujte krajinu za oknem, tipujte a soutěžte. 

Hru lze vyzvednout na nádraží v Martinicích a v informačních centrech Jilemnice, Vrchlabí a Rokytnice nad Jizerou. 

Vytisknout hru

Vyrazte na výlet podél trati

Vlakem se po trati můžete projet celoročně, brázdí ji každý den tam a zpět, z Martinic či Jablonce vyráží co 2 hodiny. Pozor - do Rokytnice zajíždí pouze jednou denně. Vlak vás pohodlně přiblíží k zajímavým místům v západních Krkonoších. Zaparkovat auto lze přímo u nádraží v Martinicích nebo Jablonci, pro další putování už ho nebudete potřebovat. 

Kde vystoupíte a jaký bude cíl vaší cesty?

Tipy na výlety

Jízdní řád 

Vychutnejte si speciální jízdy a rodinný program

O čtyřech letní víkendech se po trati prohání speciální nostalgické vlaky. Bafající parní lokomotivu poznáte podle oblaku páry a sazí už z dálky. Nebo raději nasednete do malého motoráčku s pohádkovým názvem Hurvínek?

Po čtyři soboty vás navíc čeká speciální rodinný program. Přímo na perónu nádraží se odehrají dětská divadla i soutěže. Setkejte se osobně s hrabětem Harrachem, vyzkoušejte vlastní zručnost při výrobě perličkových ozdob. Průvodci Železničního muzea vám budou k službám. Co chybí k dokonalosti? Nic. Nádražní kavárna s domácími dobrůtkami, párkem na tácek, točeným pivem a kávou za hubičku bude totiž také otevřená...   

Kompletní program