Vstupné do všech poboček Krkonošského muzea pro děti a seniory po celý květen zdarma
Share

Vstupné do všech poboček Krkonošského muzea pro děti a seniory po celý květen zdarma

Letošní rok je rokem, kdy si připomínáme 60. výročí založení Krkonošského národního parku. Stalo se tak 17. května 1963.

Po celý květen můžete využít takový malý narozeninový dárek – vstupné zdarma budou mít do všech poboček Krkonošského muzea děti do 10 let a senioři nad 65 let.

Konkrétně se jedná o Krkonošské muzeum ve Vrchlabí, v Jilemnici, o Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou a také lesnicko-mysliveckou expozici Šindelka v Harrachově.

 

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu Správy KRNAP.

Bližší informace:

Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz, www.krnap.cz

 

Snímek Kamily Antošové: Krkonošské muzeum Jilemnice, stálá expozice Ze života českého kavalíra představuje především život Jana Nepomuka hraběte Harracha (1828–1909).

Informace

Ke stažení
formát pdf (112.71 KB)

Další aktuality

Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.
Výstava fotografií 60 let Krkonošského národního parku, kterou dosud mohli lidé vidět ve vrchlabském Krtkovi, dorazila do Prahy, do holešovické galerie H40. Návštěvníci se mohou těšit na více než osm desítek velkoformátových fotografií na plátně.
V září začíná období podzimní sklizně a školní rok. Kromě ovoce a brambor dozrává také vinná réva a chmel. Proto se v lidové tradici českých zemí odehrávají v tomto měsíci tzv. sklizňové slavnosti. Přijměte od nás sklizeň toho nejlepšího v podobě tradičního veselí po celých horách.