Víkend s Hurvínkem
Mapa
Share
-

Víkend s Hurvínkem

Martinice v Krkonoších

Poslední prázdninový víkend se můžete po trati Pojizerský Pacifik opět svézt červeným motoráčkem zvaným Hurvínek.

Navíc, pokud dorazíte v sobotu, můžete v Martinicích strávit celý příjemný den. Jak?

  • Navštivte pohádkový stan přímo na perónu martinického nádraží. Děti si tu mohou vyrobit třpytivou hvězdičku od firmy Rautis, dospělí získají mapy a čtení o Krkonoších.  
  • Na stánku si nezapomeňte vyzvednout také kvíz do vlaku a hry, které využijete cestou po naučné stezce Nádraží Martinice. 
  • Železniční muzeum bude mít své dveře otevřené a po celý den se průvodci nezastaví, aby všechny zájemce seznámili s areálem stanice a jejím příběhem. Nechte si ho vyprávět a pochopíte, na jak unikátním místě právě jste. 
  • Vypravte se na naučnou stezku Nádraží Martinice. Není nikterak dlouhá, ale na každém zastavení se něco zajímavého dozvíte. Navíc - pokud vše pozorně pročtete, děti zodpoví kvízové otázky a splní úkoly, mohou si v pohádkovém stanu vyzvednout drobnou cenu od Krakonoše. 
  • A až se vrátíte z projížďky vlakem, putování po naučné stezce a prohlídky muzea, vyrazte na martinické fotbalové hřiště, koná se tu loučení s létem(odkaz je externí) ve znamení mnoha zajímavých vystoupení, skákacích hradů a večerní taneční zábavy. 

 

Čtěte také
Po čtyři letní víkendy brázdí koleje z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou historické vlaky. Dovezou vás za pohádkovým rodinným programem na perónu Železniční stanice Martinice.

 

 

Informace

GPS
50.5808786N, 15.5413064E