Víkend Křišťálového údolí
Share

Víkend Křišťálového údolí

Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 12. - 13. listopadu 2022. Vydejte se za skláři a šperkaři přímo do jejich dílen a ateliérů, navštivte muzea i sklářské školy.

Pokud není uvedeno jinak, jsou všechna místa otevřená od 9 do 17 hodin. 

V Krkonoších můžete navštívit dvě místa, neodmyslitelně spjatá s historií i současností sklářského řemesla. Sklárnu Novosad&Syn v Harrachově a Rautis v Poniklé. Nově jsou letos do projektu zapojeny také polské Krkonoše - Krkonošské muzeum v Jeleniej Górze a Huť Julia v Piechowicich.  

Kompletní program

Informace

Další aktuality

Projekt Pohádkové Krkonoše úspěšně ukončil svou druhou sezonu. Je na čase bilancovat, hodnotit a vylepšovat pro příští rok. Razítkovací hra si získala již v loňském roce příznivce nejen mezi návštěvníky, ale také místními. Velmi nás těší, že o malovanou brožurku, ceny od Krakonoše, ale hlavně o aktivní prožití společných rodinných chvil a poznávání jedinečných míst Krkonoš byl i v letošním roce velký zájem.
Není to sice výročí kulaté, ale i tak stojí postupka 1 - 2 - 3 za oslavu. V sobotu 10. prosince proto zveme jménem Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších všechny příznivce krkonošské železnice do Martinic, kde je připraven příjemný program.
Na víkend 10. - 11. prosince si skláři a šperkaři připravili dny otevřených dveří přímo ve svých provozech. Programem naladí své návštěvníky na blížící se Vánoce.