Vavřincovo Gastro léto
Share

Vavřincovo Gastro léto zve na světové chutě do Pece pod Sněžkou

Za pestrou škálou chutí a vůní letos v létě nemusíte nikam do světa. Celý svět přijede do Pece a Vy ho můžete ochutnat v Aparthotelu Svatý Vavřinec. Festival street food zážitků, který toto léto nesmíte minout se jmenuje Vavřincovo Gastro léto. 

„V osmi termínech se těšte na kuchařské show, DJ´s, tematické drinky a street food prvotřídní kvality. Postarají se o ně ti nejlepší šéfkuchaři z prestižních restaurací a soutěží. Místem, kde byste neměli chybět, je Aparthotel Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou, respektive unikátní prosklená venkovní kuchyně - Bistro Vavřinec, přímo před Aparthotelem,“ říká Martin Venglář, ředitel Aparthotelu Svatý Vavřinec.

Šéfkuchař Tomáš Císařovský z restaurace Portfolio představí street food v podobě fine dining. Že by šlo o protimluv si tenhle mág mezi kuchaři vůbec nepřipouští. Ochutnat jeho vegetariánské, masové i seafood kousky můžete v sobotu 15.7. odpoledne. Do diářů si poznačte i termín 5.8., kdy plotnu Vavřinecké venkovní kuchyně rozpálí bývalý porotce soutěže MasterChef a šéfkuchař Radek Šubrt. O 14 dnů později se o Vaše chuťové pohárky postará nestárnoucí Kluk v akci šéfkuchař Ondřej Slanina

„O začátek téhle tour po světových gastro zážitcích se postará „domácí tým“ z Vavřinec Restaurace, která sází na lokální suroviny. Z vyhlášené farmy Basařovi, z Podkrkonoší totiž pochází stařené maso, které můžete v Aparthotelu Svatý Vavřinec ochutnat denně. S degustací stařených mas se o první díl Vavřincova gastro léta postará sous chef Lukáš Dolejš.“ dodává Venglář. 
 
A pak hurá do světa. Španělskou paellu připraví šéfkuchař Robert Loos. Do Mexika můžete vyrazit s Givim z MasterChefa, který do Pece přiveze své fenomenální tacos. Do malé přímořské restaurace se přenesete při pohledu na bourání obrovské ryby a s prvním soustem čerstvého cruda, které vám šéfkuchař Robert Loos ukrojí. Až 11.8. před Vavřincem zahraje cimbálová muzika, budete mít pocit, že gastro léto v Peci nemohlo být barevnější. 

Program Gastro léta

Další aktuality

Soutěžte s námi o relaxační pobyt pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí v úžasném hotelu Tetřeví Boudy. Schovejte se na zasněžené hřebeny, užijte si výlety pěšky nebo na běžkách, prohřejte se ve wellness centru s luxusním výhledem, vyzkoušejte místní sjezdovku.
Poslední měsíc roku ovládne kouzlo Vánoc. Každé náměstí a náves rozezní vánoční písničky, vzduch provoní jehličí a svařené víno. Naše
25. - 26. listopadu se otevírají sklárny, šperkařské a bižuterní dílny i muzea a umělecké školy po celém Křišťálovém údolí. Jejich návštěvníky čekají zážitky z vlastnoručního tvoření, ale také možnost pořídit dárky pod stromeček s velkým předstihem.