Perličkové ozdoby z Poniklé
Share

Vánoce začínají v Křišťálovém údolí

Na víkend 20. a 21. listopadu si skláři a šperkaři připravili dny otevřených dveří přímo ve svých provozech. Programem naladí své návštěvníky na blížící se Vánoce. 

Na mnohých místech tak nebude chybět svařené víno nebo koledy. Vánoční dílny pro děti i dospělé připravují i v muzeích. Návštěvníci tak v Kamenickém Šenově uvidí práci se sklem nad kahanem sklářského umělce Davida Wünsche, nedaleko odtud na Práchni nabídne Bystro Design i vánoční hvězdy z plochého skla vyráběné technikou Tiffany – návštěvníci si budou moci vyrobit svou vlastní. V jabloneckém Muzeu skla a bižuterie si hosté zkusí vypískovat motivy na sklo vlastníma rukama při workshopu Daniely Divišové.

Vánoční ozdoby z Rautisu

Vánoční ozdoby z Křišťálového údolí

Unikátní vánoční ozdoby, které jsou součástí světového kulturního dědictví vyrábí Rautis v Poniklé. Celá výroba probíhá tradičním a dnes již unikátním způsobem, který navíc můžete zhlédnout v rámci exkurze. Ty se budou konat i o víkendu 20. a 21. listopadu, navíc se můžete zahřát svařákem z blízkého a sympatického krámku Nad věcí. 

Zbrusu nový vánoční obchod otevře liberecká firma Glassor na Sokolovském náměstí v Liberci i s doprovodným programem. Výrobu vánočních ozdob můžete vidět i v jablonecké firmě Perlex a malované Vánoce zažijete v Palace Plus

Muzeum skla Harrachov

Třpytivé vánoční dárky

Vánoce to ale zdaleka nejsou jen vánoční ozdoby. Více než 20 výrobců nabídne množství výrobků přímo ve svých provozech. Znalci vědí, že sklo a šperky je nejlepší nakoupit přímo „u zdroje“. Spojte příjemné s užitečným, poznejte jedinečné výrobce a udělejte radost svým blízkým pod stromečkem.

Příležitost nabídne jistě Crystal Market ve Sklárně Novosad a syn v Harrachově. Vyhlášené české sklo se tu vyrábí již více než 300 let. Nahlédněte sklářům pod ruce během jedinečné a autentické prohlídky. V ceně vstupého bude o víkendu i prohlídka Muzea skla.  Od 9:30 do 16:30 hodin tu navíc bude probíhat Crystal Market - venkovní prodej nápojového skla za výrobní ceny.

Skleněné dárečky jistě pořídíte také na vánoční akci v Novotný Glass v Novém Boru. Šperky z drahých kamenů i skla nabízí ateliéry na svazích nad Železným Brodem. Pan Oliva i paní Kurfiřtová vyrábí unikátní kousky, návštěva v předvánočním čase se určitě vyplatí v těchto rodinných firmách.

Vydejte se za výrobci v Křišťálovém údolí, nalaďte se na adventní čas a podpořte místní umělce. Regionální výrobky vykouzlí vánoční atmosféru jistě lépe než věci z druhého konce světa. Nakupujme lokálně a užijme si klidné Vánoce.

Všechny zapojené subjekty

Další aktuality

Těší se na vás představitelé regionální značky Krkonoše originální produkt®.
Společná fotka oceněných
Webový portál www.krkonose.eu, na kterém se právě nacházíte, byl v soutěži Zlatý erb 2022 odbornou porotou oceněn jako 3. nejlepší v republice. V konkurenci více než 400 přihlášených subjektů uspěl v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci.
Dotazník pro rezidenty – děkujeme za vyplnění
Tímto bychom vás chtěli požádat o vyplnění dotazníku na odkazu, pomůžete nám tímto v plánování aktivit. Děkujeme!