Perličkové ozdoby z Poniklé
Share

Vánoce začínají v Křišťálovém údolí

Na víkend 10. - 11. prosince si skláři a šperkaři připravili dny otevřených dveří přímo ve svých provozech. Programem naladí své návštěvníky na blížící se Vánoce. 

Na mnohých místech tak nebude chybět svařené víno nebo koledy. Vánoční dílny pro děti i dospělé připravují i v muzeích. 
Vydejte se za výrobci v Křišťálovém údolí a podpořte místní umělce. Regionální výrobky vykouzlí vánoční atmosféru jistě lépe než věci z druhého konce světa. 
 

Vánoční ozdoby z Rautisu

Vánoční ozdoby z Křišťálového údolí

Unikátní vánoční ozdoby, které jsou součástí světového kulturního dědictví vyrábí Rautis v Poniklé. Celá výroba probíhá tradičním a dnes již unikátním způsobem, který navíc můžete zhlédnout v rámci exkurze. Ty se budou konat i o víkendu 10. - 11. prosince, kdy budou navíc přidány večerní prohlídky "Unplugged" pouze ve světle petrolejových lamp (v 18, 19, 20, 21 a 22 hodin). Navíc se můžete zahřát svařákem z blízkého a sympatického krámku Nad věcí. 

Rautis

 

Muzeum skla Harrachov

Třpytivé vánoční dárky

Vánoce to ale zdaleka nejsou jen vánoční ozdoby. Více než 20 výrobců nabídne množství výrobků přímo ve svých provozech. Znalci vědí, že sklo a šperky je nejlepší nakoupit přímo „u zdroje“. Spojte příjemné s užitečným, poznejte jedinečné výrobce a udělejte radost svým blízkým pod stromečkem.

Nejstarší nepřetržitě fungující sklárna 

Příležitost nabídne jistě Sklárna Novosad & syn v Harrachově. Vyhlášené české sklo se tu vyrábí již více než 300 let. Nahlédněte sklářům pod ruce během jedinečné a autentické prohlídky, navštivte Muzeum skla.  

Sklárna Novosad & Syn Harrachov

Informace

Další aktuality

Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.
Výstava fotografií 60 let Krkonošského národního parku, kterou dosud mohli lidé vidět ve vrchlabském Krtkovi, dorazila do Prahy, do holešovické galerie H40. Návštěvníci se mohou těšit na více než osm desítek velkoformátových fotografií na plátně.
V září začíná období podzimní sklizně a školní rok. Kromě ovoce a brambor dozrává také vinná réva a chmel. Proto se v lidové tradici českých zemí odehrávají v tomto měsíci tzv. sklizňové slavnosti. Přijměte od nás sklizeň toho nejlepšího v podobě tradičního veselí po celých horách.