Vánoce začínají v Křišťálovém údolí
Share

Vánoce začínají v Křišťálovém údolí

Prožijte letošní vánoční svátky v klidu a v pohodě, dárky pořiďte už na konci listopadu.

25. - 26. listopadu se otevírají sklárny, šperkařské a bižuterní dílny i muzea a umělecké školy po celém Křišťálovém údolí. Jejich návštěvníky čekají zážitky z vlastnoručního tvoření, ale také možnost pořídit dárky pod stromeček s velkým předstihem.

Vánoční překvapení ovšem nemusí jen koupit, můžou je také vyhrát. Stačí se zapojit do soutěže, a to pouhou návštěvou některého z přístupných míst.

Krásné a hodnotné ceny pro vylosované výherce věnovali talentovaní umělci a šikovní řemeslníci z Křišťálového údolí.
Jsme na jejich práci hrdí, podpořte je Vaší návštěvou.

Vánoční ozdoby z Rautisu

Vánoční ozdoby z Křišťálového údolí

Unikátní vánoční ozdoby, které jsou součástí světového kulturního dědictví vyrábí Rautis v Poniklé. Celá výroba probíhá tradičním a dnes již unikátním způsobem, který navíc můžete zhlédnout v rámci exkurze. Ty se budou konat i o víkendu 25. - 26. listopadu, v sobotu budou přidány exkluzivní večerní prohlídky "Unplugged" pouze ve světle petrolejových lamp - v 19, 20, 21 a 22 hodin. Navíc se můžete zahřát svařákem z blízkého a sympatického krámku Nad věcí. Rezervace nutná. 

Rautis

 

Muzeum skla Harrachov

Třpytivé vánoční dárky

Vánoce to ale zdaleka nejsou jen vánoční ozdoby. Více než 20 výrobců nabídne množství výrobků přímo ve svých provozech. Znalci vědí, že sklo a šperky je nejlepší nakoupit přímo „u zdroje“. Spojte příjemné s užitečným, poznejte jedinečné výrobce a udělejte radost svým blízkým pod stromečkem.

Nejstarší nepřetržitě fungující sklárna 

Příležitost nabídne jistě Sklárna Novosad & syn v Harrachově. Vyhlášené české sklo se tu vyrábí již více než 300 let. Nahlédněte sklářům pod ruce během jedinečné a autentické prohlídky, navštivte Muzeum skla.  

Sklárna Novosad & Syn Harrachov

Další aktuality

V měsíci březnu, provoněným probouzející se přírodou a zpěvem ptáků, přicházejí Velikonoce a vítání jara. Přijměte pozvání plné jarního veselí pro malé i velké.
Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Začátkem listopadu otevřela Správa KRNAP nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku – Muzeum Krkonoš. Za první tři měsíce provozu je navštívilo 11 tisíc lidí. Stává se tak bezmála povinnou zastávkou návštěvníků Krkonoš. Co dělat, když je tu plno?