Polibek u Sněžných jam
Share

Třetí sezona projektu Pohádkové Krkonoše byla rekordní

Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše již třetím rokem naplnila dětem i dospělým jejich pobyt v Krkonoších rodinnými zážitky a dobrodružstvím. Malovaná brožurka si našla během té doby téměř 5000 majitelů a stala se tak jejich společníkem v době letních prázdnin, prodloužených víkendů i výletů v nejvyšších českých horách.  

Úspěšná sezona přinesla nejvíce vydaných cen

Rok 2023 byl pro projekt plný změn, kterými jsme reagovali na dotazníkové šetření mezi účastníky hry i na informace posbírané z jednotlivých razítkovacích míst. Z čísel jasně vyplývá, že se vyplatilo naslouchat a hru po dvou letech posunout a zatraktivnit. Loňská letní sezona byla totiž rekordní v počtu vydaných cen. 

Od května do června, kdy je možné sbírat razítka, rozdala jednotlivá místa více než 1800 cen. To je v porovnání s rokem 2022 o 600 cen více. Prodáno bylo téměř 1700 brožur, přičemž sezonu 2022 jsme předčili o 400 kusů. 

Radost nám dělají nejen příznivá čísla, která dávají jasnou zpětnou vazbu o popularitě hry mezi návštěvníky, ale především pozitivní hodnocení ze strany účastníků hry. Těší nás, že hra plní svůj účel a pomáhá rodičům trávit jejich čas s dětmi aktivním poznáváním a pohybem v jedinečné přírodě. Motivuje děti, odbourává starosti s hledáním vhodných aktivit a míst a plánováním výletů. 

Změny v roce 2023

Počet razítkovacích míst se rozšířil ze 30 na 40 a přibyl 1 prémiový zážitek v podobě komiksu Jízda s hrabětem. Obměnili jsme také ceny, které děti mohou v soutěži získat. Kromě báječné ZDRAVÉ LAHVE s Krakonošem mohli nově všichni účastníci vyhrát i box ZDRAVÁ SVÁČA. Přidali jsme motivační cenu za 20 razítek - malou pohádkovou knížku s devíti originálními příběhy o Krakonošovi a jeho pomocnících. 

Vydali jsme novou brožuru. Rozšířili jsme ji nejen o přidaná razítkovací místa, ale také o další tipy na výlety, nové hry a kvízy. 76 stran jsme naplnili užitečnými informacemi i zábavou. 

Jak to bude v roce 2024

Tento rok změny nechystáme. Však 40 míst je na jedno léto moc i pro ty nejhorlivější cestovatele. Kdo si pořídil brožurku v loňském roce, bude s ní letos moci pokračovat v putování a sbírání razítek. Všechna místa, i ta nová, už dobře vědí co a jak a těší se na malé i velké lovce razítek. Hrát budeme opět od 1. května do 31. října. 

Už teď ale víme, že pro rok 2025 to bude zase trochu jinak. Necháváme si prostor na sběr podnětů a přípravu dalších vylepšení. Máte nějaký nápad, postřeh, stížnost či pochvalu? Podělte se s námi, budeme rádi! Každá zpětná vazba je prostorem pro změnu a zdokonalení.  

Pohádkové Krkonoše baví, ale také pomáhají. Jak?

Projekt zapadá do koncepce udržitelného rozvoje cestovního ruchu v regionu. Podporuje distribuci turistů v prostoru i čase, kombinuje nabídku TOP míst s těmi méně vytíženými a ulevuje tak exponovaným lokalitám. Kvalitně zpracovaný průvodce, síťování míst, či kompletně nadesignované trasy usnadňují rozhodovací proces a motivují k využití. Projekt buduje vztah k regionu skrz příběhy jednotlivých míst i pohádkové postavy, které děti provázejí. Apeluje na ochranu přírody, edukuje. 

Děkujeme všem razítkovacím místům a partnerům

Celoregionální projekt takového rozsahu by nebylo možné vytvořit a udržet při životě bez podpory partnerů. Děkujeme všem, kteří jsou jeho součástí a vidí v něm přínos nejen pro sebe.

Vše o Pohádkových Krkonoších

 

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Informace

Další aktuality

V měsíci březnu, provoněným probouzející se přírodou a zpěvem ptáků, přicházejí Velikonoce a vítání jara. Přijměte pozvání plné jarního veselí pro malé i velké.
Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Začátkem listopadu otevřela Správa KRNAP nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku – Muzeum Krkonoš. Za první tři měsíce provozu je navštívilo 11 tisíc lidí. Stává se tak bezmála povinnou zastávkou návštěvníků Krkonoš. Co dělat, když je tu plno?