TOP akce v Krkonoších září 2023
Share

TOP akce v Krkonoších září 2023

Jak se vaří oblíbený Krakonošův guláš zažijete jedině v Peci pod Sněžkou. Adrenalinové absolvování Hornobranské lávky na doslova erárním kole a trakaři zaujme nejedno dítě, ženu a muže. Den Černé hory s bohatým doprovodným programem v Janských Lázních je slavnost jediné unikátní osmimístné lanovky v Česku. Terénní vytrvalostní závod motocyklů Jawa 50 Pionýr v Harrachově nese název Fichtl Cup.  Podzimní sklizeň je ve znamení Jilemnického koštování. Plný talíř dobrot můžete ochutnat na sousedském Food Swapu ve Vrchlabí. Závod všech věkových kategorií Špindlerovka Cup je vytrvalostní cyklistický souboj. Pokud nestihnete tento závod, vyzkoušejte Šlapu čáru z Horního Maršova na Pomezní Boudy. Dny evropského dědictví v Žacléři zakončí vzlety horkovzdušných balónů. Vše dobré z oblasti Krkonoš můžete zakoupit v rámci Dnů řemeslných výrobců na kolonádě v Janských Lázních. Rady pro pěstování, zpracování bylin a mnohé další dostanete na Bylinkové slavnosti v Horním Maršově. Dávné tradice a rituály, setkání s vládci blesků a permoníky zažijete na 6. ročníku festivalů Rýbrcoul a Otevřené hospody v Trutnově. Co by to bylo za podzim, nezúčastnit se Drakiády na Medvědíně? Na burčák si zajeďte do Hostinného na Slavnosti vína z oblasti Velkých Pavlovic. Zářijové slavnosti sklizně zakončí Rokytnická Svatomichaelská pouť.

Užívejte krásy přírody a kulturního dědictví a nezapomeňte, že podzim bohatý na mlhu věští v zimě mnoho sněhu.

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Příroda se pomalu chystá na zimu, dny se krátí, zažíváme období plné přírodních krás v podobě pestře zbarvené krajiny, jenž nám přináší pohlazení po duši v posledních teplých paprscích. Nastává čas pro různé podzimní zábavy a posezení s přáteli.
Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 14. - 15. října 2023. Vydejte se za skláři a šperkaři přímo do jejich dílen a ateliérů, navštivte muzea i sklářské školy.
Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.