TOP akce v Krkonoších září 2023
Share

TOP akce v Krkonoších září 2023

Jak se vaří oblíbený Krakonošův guláš zažijete jedině v Peci pod Sněžkou. Adrenalinové absolvování Hornobranské lávky na doslova erárním kole a trakaři zaujme nejedno dítě, ženu a muže. Den Černé hory s bohatým doprovodným programem v Janských Lázních je slavnost jediné unikátní osmimístné lanovky v Česku. Terénní vytrvalostní závod motocyklů Jawa 50 Pionýr v Harrachově nese název Fichtl Cup.  Podzimní sklizeň je ve znamení Jilemnického koštování. Plný talíř dobrot můžete ochutnat na sousedském Food Swapu ve Vrchlabí. Závod všech věkových kategorií Špindlerovka Cup je vytrvalostní cyklistický souboj. Pokud nestihnete tento závod, vyzkoušejte Šlapu čáru z Horního Maršova na Pomezní Boudy. Dny evropského dědictví v Žacléři zakončí vzlety horkovzdušných balónů. Vše dobré z oblasti Krkonoš můžete zakoupit v rámci Dnů řemeslných výrobců na kolonádě v Janských Lázních. Rady pro pěstování, zpracování bylin a mnohé další dostanete na Bylinkové slavnosti v Horním Maršově. Dávné tradice a rituály, setkání s vládci blesků a permoníky zažijete na 6. ročníku festivalů Rýbrcoul a Otevřené hospody v Trutnově. Co by to bylo za podzim, nezúčastnit se Drakiády na Medvědíně? Na burčák si zajeďte do Hostinného na Slavnosti vína z oblasti Velkých Pavlovic. Zářijové slavnosti sklizně zakončí Rokytnická Svatomichaelská pouť.

Užívejte krásy přírody a kulturního dědictví a nezapomeňte, že podzim bohatý na mlhu věští v zimě mnoho sněhu.

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Léto klepe na dveře, děti již netrpělivě očekávají poslední zvonění a plánování dovolených je v plném proudu. Zpestřete si poslední měsíc před prázdninami zážitkem z naší nabídky akcí vybraných po celých Krkonoších.
Ne všichni mají bohužel to štěstí prožít stáří důstojně. S takovou myšlenkou a velkým odhodláním s tím něco udělat spojili své síly autoři dokumentu a knihy Už není toho dechu a Nadace Krása pomoci. Pomozte i vy!
Podmalby na skle, to je prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery.