TOP akce v Krkonoších září 2022
Share

TOP akce v Krkonoších září 2022

V Peci pod Sněžkou vám hned z kraje měsíce navaří více než desítka soutěžících Krakonošův guláš. Příjemné odpoledne na čerstvém vzduchu stráví rodiče s dětmi při turistické hlídkové soutěži Krkonošská šlápota v Rokytnici nad Jizerou. Již podruhé v roce zavítá česká cyklistická špička do Harrachova, kde se koná závod Kross Harrachov. Ve Vrchlabí se můžete pochlubit svými specialitami nebo výpěstky na Food Swap – výměna jídla. Jilemnické koštování je festival o vaření a živobytí nejen v Jilemnici, soutěžící se utkají "vo nejšmakounější sejkoru". Do období života Elvise Presleyho se vrátíte na live show Odpoledne s Elvisem Presleym v Hostinném. Dny evropského dědictví v Trutnově se zaměřují letos na téma česko-německé historie. S dětmi se vydejte soutěžit na Dětský MTB CAP v Bobru do Žacléře. Poznej s námi Vrchlabí je pozvánkou do Vrchlabí užít si začínající babí léto a poznat krásy města. Otestovat svoji vytrvalost, kolo i fyzičku výjezdem z centra Špindlerova Mlýna na Špindlerovu boudu můžete na Špindlerovka CUPU. Přijďte fandit na další ročník cyklistického závodu do vrchu Velká cena Krkonoš Šlapu na čáru z Horního Maršova na Pomezní sedlo. Rodinné odpoledne s bohatým programem slibuje Hruškovo-jablečná slavnost v Horním Maršově. Podzim je ve znamení pouštění draků. Užijte si tuto zábavu ve Špindlerově Mlýně na tradiční Drakiádě. Všechny milovníky dobrého jídla a nápojů zláká jistě Kulinářský den v Janských Lázních. Nahlédnout do večerního života surikat, buvolů, zeber, žiraf nebo pakoní vám umožní Večerní projížďky safari v ZOO ve Dvoře Králové.


Přejeme vám mnoho příjemných zážitků na krkonošských akcích a cyklo-turistických cestách po horách. 


 

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Josef Polášek zavítal do Krkonoš, aby navštívil hostince s jedinečnou horskou atmosférou. Již 1. února odvysílala Česká televize díl pořadu Příběhy starých hospod z Libereckého kraje, buďte u toho.
V únoru obvykle vrcholí masopust – snad nejvíce bujarý svátek v roce. Toto období (neboli fašank či ostatky) je dobou hodování, plesů a veselí. Než se úplně rozloučíme s paní Zimou, přijměte naše pozvání do míst, kde je pro vás připraven rozmanitý program.
Královéhradecký kraj nabízí sportovním talentům z celé republiky skvělé zázemí zimních středisek Špindlerova Mlýna, Vrchlabí a sportovišť v Trutnově a