TOP akce v Krkonoších září 2022
Share

TOP akce v Krkonoších září 2022

V Peci pod Sněžkou vám hned z kraje měsíce navaří více než desítka soutěžících Krakonošův guláš. Příjemné odpoledne na čerstvém vzduchu stráví rodiče s dětmi při turistické hlídkové soutěži Krkonošská šlápota v Rokytnici nad Jizerou. Již podruhé v roce zavítá česká cyklistická špička do Harrachova, kde se koná závod Kross Harrachov. Ve Vrchlabí se můžete pochlubit svými specialitami nebo výpěstky na Food Swap – výměna jídla. Jilemnické koštování je festival o vaření a živobytí nejen v Jilemnici, soutěžící se utkají "vo nejšmakounější sejkoru". Do období života Elvise Presleyho se vrátíte na live show Odpoledne s Elvisem Presleym v Hostinném. Dny evropského dědictví v Trutnově se zaměřují letos na téma česko-německé historie. S dětmi se vydejte soutěžit na Dětský MTB CAP v Bobru do Žacléře. Poznej s námi Vrchlabí je pozvánkou do Vrchlabí užít si začínající babí léto a poznat krásy města. Otestovat svoji vytrvalost, kolo i fyzičku výjezdem z centra Špindlerova Mlýna na Špindlerovu boudu můžete na Špindlerovka CUPU. Přijďte fandit na další ročník cyklistického závodu do vrchu Velká cena Krkonoš Šlapu na čáru z Horního Maršova na Pomezní sedlo. Rodinné odpoledne s bohatým programem slibuje Hruškovo-jablečná slavnost v Horním Maršově. Podzim je ve znamení pouštění draků. Užijte si tuto zábavu ve Špindlerově Mlýně na tradiční Drakiádě. Všechny milovníky dobrého jídla a nápojů zláká jistě Kulinářský den v Janských Lázních. Nahlédnout do večerního života surikat, buvolů, zeber, žiraf nebo pakoní vám umožní Večerní projížďky safari v ZOO ve Dvoře Králové.


Přejeme vám mnoho příjemných zážitků na krkonošských akcích a cyklo-turistických cestách po horách. 


 

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Sousedským setkáním na Benecku u kaple sv. Huberta jsme zahájili seriál akcí Troubení u kapliček a křížků, kterými v letošním
Léto klepe na dveře, děti již netrpělivě očekávají poslední zvonění a plánování dovolených je v plném proudu. Zpestřete si poslední měsíc před prázdninami zážitkem z naší nabídky akcí vybraných po celých Krkonoších.
Ne všichni mají bohužel to štěstí prožít stáří důstojně. S takovou myšlenkou a velkým odhodláním s tím něco udělat spojili své síly autoři dokumentu a knihy Už není toho dechu a Nadace Krása pomoci. Pomozte i vy!