TOP akce v Krkonoších 2023
Share

TOP akce v Krkonoších únor 2023

Kulturní dům Střelnice Vrchlabí přináší světovou premiéru skladeb J. Myslivečka v podání Doležalova kvarteta a Michaely Hrabánkové. Nadšenci zimní stopy se můžou vydat do Žacléře na Lyžařský přejezd Rýchor, tentokrát již na 53. ročník. Naložené saně tažené horskými psy, to je zkouška vlastní výkonosti v Ledové jízdě – Memoriálu Dr. Václava Vojtěcha. Tradiční Závod rohaček, doplněný o speciální disciplíny spojené s historii Malé Úpy, si užijete v areálu U Kostela. Tajemnou atmosféru večerního lesa nezažijete jinde než při Večerní prohlídce na Stezce v Jánských Lázních. V Harrachově opět ožívají skokanské můstky při závodě severské kombinace ALPEN CUP. Populární sjezd červené sjezdovky ve Špindlerově Mlýně na horských kolech nese název Chinese Downhill. Večerní zábavu v podobě Maškarního bálu a vyhlášení nejlepší masky pořádá divadelní spolek Krakonoš ve Vysokém nad Jizerou. Chcete tančit a poslouchat BOOM! Band, tak nesmíte chybět na Reprezentačním plese města Trutnova. Soutěže, lyžníky a ohňovou show vám nabízí masopustní veselí na Sjezdu pašeráků v Rokytnici nad Jizerou. Tradiční Masopust a pochoutky, žertovné hrátky i maškarní karneval pro děti pořádá DOTEK v Horním Maršově.  Krkonošský Horal zahraje a zatancuje na Masopustu v Hostinném. Zapojte se do průvodu muziky a masek o Masopustním outerku ve Vrchlabí. Správnou cestu vám ukáže Štefan Margita na svém koncertě v Jilemnici.

Přejeme vám, ať se únor odvíjí podle vašich představ, šťastné návraty do vašich teplem prohřátých domovů a dostatek krkonošského medu ve vašem čajovém šálku.

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Příroda se pomalu chystá na zimu, dny se krátí, zažíváme období plné přírodních krás v podobě pestře zbarvené krajiny, jenž nám přináší pohlazení po duši v posledních teplých paprscích. Nastává čas pro různé podzimní zábavy a posezení s přáteli.
Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 14. - 15. října 2023. Vydejte se za skláři a šperkaři přímo do jejich dílen a ateliérů, navštivte muzea i sklářské školy.
Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.