Top-akce-v-krkonosich-unor-2022
Share

TOP akce v Krkonoších únor 2022

Zasněžený a promrzlý měsíc únor přináší radost především dětem s jejich prázdninovými radovánkami na sněhu. Kopce hor zaplní lyžaři a na sáňkách a bobech se vydovádí i ti nejmenší.  Obce a vísky ovládne masopustní veselí a v příjemných prostorách divadel si užijeme kulturní akce rozmanitého charakteru.

Hned z kraje měsíce si nenechte ujít jedinečné Halíř trio, které koncertuje ve Vrchlabí. Ve stopě první středoevropské padesátky se budou prohánět milovníci bílé stopy ve Vysokém nad Jizerou. A kdo má do Vysokého daleko, jistě zvolí lokalitu na druhé straně Krkonoš v Žacléři, a užije si Lyžařský přejezd Rýchor. Výjimečný závod psích spřežení Ledová Jízda – Memoriál Dr. Václava Vojtěcha odstartuje v Peci pod Sněžkou. Chcete zažít tajemnou atmosféru večerního lesa, užít si dobrodružství a pobavit se? Vezměte děti a vyrazte do Janských Lázní na Večerní prohlídky Stezky o jarních prázdninách. Jako každý rok přichází festival Jazzinec v Trutnově s kvalitní nabídkou jazzových koncertů. Pekelný závod, při kterém tuhne krev v žilách jezdcům i divákům, přináší CHINESE DOWNHILL MTB ve Špindlerově Mlýně. Na Benecko vás zveme na pohodovou akcičku EXHIBICE NIGHT PHOTO SESSION nesoucí se v duchu ježdění a focení. Tradiční masopustní odpoledne plné zábavy, her a dobrého jídla nabídne Masopust v Horním Maršově. Pobavit se do divadla zajděte do Jilemnice na slavný muzikál DONAHA!, který ztvární Divadlo V Roztocké Jilemnice. Spisovatelka Danka Šárková povypráví na besedě v Hostinném všem milovníkům kuchařského umění o Krkonošské kuchyni. Návštěvu pána hor Krakonoše a zábavné odpoledne slibuje Krakonošův maškarní rej v Černém Dole.

Užijte si příjemně nabídku zimních radovánek a kulturních a sportovních akcí, které jsou pro vás připraveny napříč Krkonošemi. 

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Nalaďte se na Velikonoce v Křišťálovém údolí. Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů ale i muzeí a tvořivých dílen.
Správa Krkonošského národního parku již třetím rokem v návaznosti na vyhlášení osmi klidových území a s tím souvisejícím vyhrazením cest a tras v těchto územích dočasně uzavírá v termínu od 15. března do 31. května některé cesty nebo jejich úseky z důvodu ochrany proti rušení citlivých druhů živočichů.
Jeden z nejkrásnějších dní letošní zimy si pro natáčení ve Vrchlabí vybral tým pořadu Běžkotoulky. Těšte se na nádhernou pozvánku do podhorského města, které vás svým nejen sportovním zázemím nadchne.