TOP akce v Krkonoších prosinec 2023
Share

TOP akce v Krkonoších prosinec 2023

Poslední měsíc roku ovládne kouzlo Vánoc. Každé náměstí a náves rozezní vánoční písničky, vzduch provoní jehličí a svařené víno. Naše domovy se naplní vůněmi cukroví a purpury, nastane čas setkávání a radosti.

Než zaplní svahy hor první lyžaři, vydejte se s dětmi na Čertovskou stezku do Janských Lázní na Stezku korunami stromů. Sváteční adventní atmosféru, vůně a koledy vám přinesou Vánoční trhy v Rokytnici nad Jizerou. Tradiční Staročeské Vánoce v Domě pod jasanem v Trutnově Voletinách obohatí nabídku o výrobu nových vánočních dekorací a zdobení perníčků. Vánoce za rohem na vás čekají také v Žacléři, kde si s dětmi užijete výtvarné dílničky spojené s malým trhem. Vánoční program pro rodiny s dětmi „Zvířátka a Vánoce“ pro vás připravili v Horním Maršově. Vydejte se s dětmi do Martinic či Rokytnice na Andělské parní projížďky v doprovodu Mikuláše, anděla a čertovské kapely. Letošní zimu se ve Špindlerově Mlýně otevírají nové sjezdovky, a tak bude zahájení sezóny velkolepé – Orlen Špindl SkiOpening proběhne ve velkém stylu. Přijďte si užít vánoční pohodu do Hostinného na Benefiční adventní koncerty a přispět tím na dobrou věc. Fanoušky filmů plných napětí a dobrodružství v pohádkové zimní krajině zveme na festival outdoorových filmů Snow Film Fest do Pece pod Sněžkou. Vánoční jarmark s ohňostrojem a pestrý program pro vás připravují v Jilemnici. Nenechte si ujít Adventní koncert ve Vysokém nad Jizerou, kde vám zahraje smyčcové duo Yellow. Koledy si zazpíváte se skupinou NaVáHuTě v Prostředním Lánově na Zpívání u vánočního stromu a jarmárek vám nabídne drobnosti od šikovných místních výrobců. Jazzový repertoár těch nejkrásnějších českých koled v originálních aranžích nabídnou Swingové Vánoce ve Vrchlabí. Ještě ke konci roku můžete navštívit Harrachovy trhy s betlémem a kde jinde než v Harrachově. Rozloučit se se starým rokem a přivítat Nový rok zajděte na Silvestr v Kolonádě Janských Lázní.

Užijte si pohádkové Vánoce a ať nový rok vykouzlí spokojený úsměv na vašich tvářích a přinese vám, spokojenost, zdraví a štěstí.  

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Začátkem listopadu otevřela Správa KRNAP nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku – Muzeum Krkonoš. Za první tři měsíce provozu je navštívilo 11 tisíc lidí. Stává se tak bezmála povinnou zastávkou návštěvníků Krkonoš. Co dělat, když je tu plno?
Vybírejte, jaký z českých krajů je vašemu srdci nejbližší. Hlasujte pro vaši oblíbenou destinaci zimní nebo letní dovolené, zvolte místo, kam jezdíte nejraději s dětmi nebo za relaxací.
Předseda destinační společnosti Krkonoše - svazek měst a obcí a starosta města Vrchlabí Jan Sobotka byl Agenturou ochrany přírody a krajiny oceněn za jeho dlouhodobé úsilí při hledání rovnováhy mezi ochranou přírody a rozvojem obcí.