TOP akce v Krkonoších prosinec 2022
Share

TOP akce v Krkonoších prosinec 2022

V krásných prostorách Staré radnice v Trutnově jsou k vidění tradiční i voňavé Vánoční betlémy. V Rokytnici nad Jizerou si můžete poslechnout koledy, nakoupit a přinést domů místní pochutiny z Vánočních trhů. Zažít unikátní kulturní dědictví a netradiční prostory – to je Vánoční svařák ve Výtopně v Kořenově. Odměna pro děti a dospělé na vás bude čekat v Janských Lázních, kde společně s Mikulášem vystoupíte na Čertovu stezku korunami stromů Krkonoše. Na Doteku v Horním Maršově prožijete Putování za zimní královnou, která vás provede obdobím kolem zimního slunovratu. Svařák a bramboráky určitě potěší při Zpívání u vánočního stromu v Lánově. Přemýšlíte o podpoře nadačního fondu? Kdy jindy než teď, a to v Peci pod Sněžkou na Festivalu Hudba na pomoc. Ukázku záchranných akcí Horské služby a zahájení nové zimní sezóny to je Orlen Špindl SkiOpening. Jazzový repertoár zazpívají a zahrají mladí umělci ve Vrchlabí v pořadu koled Swingové Vánoce. Pod dohledem Krakonoše se uskuteční v Jilemnici Tradiční jarmark s ohňostrojem, kde si můžete zakoupit i vánoční stromek. Přátelské setkání a Hraní u vánočního stromu zažijete v Dolním Dvoře. Symbol míru a přátelství je plamínek, který nese název Betlémské světlo a pro každého z vás ho budou rozdávat skauti v Hostinném. Dětské odpoledne plné her a soutěží, taneční zábavu si užijete ve Vánočním stanu v Černém Dole. Přijďte nasát atmosféru předposlední den v roce a fandit favoritům závodu dvojic na skialpech SkiMO Harrachov.

Každému, kdo v dobrém do Krkonoš přichází, přejeme zážitků plný měšec, sněhovou vločku nejen na zimní čepici a přátelské shledání v každém městě či vesnici.

 

 

 

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Josef Polášek zavítal do Krkonoš, aby navštívil hostince s jedinečnou horskou atmosférou. Již 1. února odvysílala Česká televize díl pořadu Příběhy starých hospod z Libereckého kraje, buďte u toho.
V únoru obvykle vrcholí masopust – snad nejvíce bujarý svátek v roce. Toto období (neboli fašank či ostatky) je dobou hodování, plesů a veselí. Než se úplně rozloučíme s paní Zimou, přijměte naše pozvání do míst, kde je pro vás připraven rozmanitý program.
Královéhradecký kraj nabízí sportovním talentům z celé republiky skvělé zázemí zimních středisek Špindlerova Mlýna, Vrchlabí a sportovišť v Trutnově a