TOP akce v Krkonoších leden 2024
Share

TOP akce v Krkonoších leden 2024

Přijměte pozvánku na procházku zasněženou krajinou, kde křupání sněhové krusty vystřídá i štiplavý studený vítr. Leckde mráz vykouzlí ornamenty paní zimy v podobě mrazivých dekorací. Třpytivý sníh se může lepit na podrážky. Na větvičce starého stromu, stojícího opodál, náš pohled okouzlí blyštící se rampouch. Přichází ten správný čas pro snadné sledování zvířecích stop. Krajina je tak tichá, čistá a dá se říct, že voní zimní esencí. Není tedy divu, že si každý z nás chce tento čas vychutnat podle svého a plnit si své sny. Nový rok přináší nové začátky. Nuže vyzkoušejte i vy něco neobyčejného a ochutnejte zážitkové speciality připravené pouze pro vás. Zimní nabídka je jich plná.

Přijďte si zazvonit pro štěstí na Novoroční zvonění na Stezku korunami stromů Krkonoše do Janských Lázní a nezapomeňte vyzkoušet novou sáňkařskou dráhu na Černé hoře. Jedinečná příroda Rýchor vás čeká na akci Novoroční výšlap ve městě Žacléř. Tříkrálový koncert ve Vysokém nad Jizerou věnovaný všem koledníkům je výjimečný zážitek plný nádherné hudby. Rozjeďte zimu na běžkách s ČEZ SkiTour v blízkosti Labské boudy a Medvědína. Užijte si atmosféru Špindlerova Mlýna naplno. Ti nejlepší lyžaři z České a Slovenské republiky se sjedou do Svatého Petra a na Stoh na Speed Week. Zúčastněte se odborných přednášek, workshopů, otestujte skialpové vybavení v Peci pod Sněžkou na SKIALPUJFEST s tradičním závodem Noc tuleních pásů. Výborná kuchyně jistě čeká každého, kdo dorazí na Myslivecký ples v Lánově. V lednu všechny srdečně zveme do Galerie EPO1 na výstavu Bohdana Holomíčka Fotografie. Město Vrchlabí uvádí komedii Miluji tě, tak se měj. Veselé povídání Jaroslava Hanzlíka v Jilemnici vám vykouzlí na tváři Úsměvy. Zúčastnit se můžete lyžařského závodu nebo pěšího pochodu Memoriálu Jindry Axmana v Hostinném. Historický závod rohaček je již tradiční akcí, která baví nejen soutěžící, ale také diváky v areálu U Kostela v Dolní Malé Úpě.

Šálek voňavého horkého čaje v každém z nás navodí klid a pohodu. Nyní můžete nechat mrazík za okny a usednout do svého oblíbeného křesla. To je to pravé kouzlo zimních večerů. Nechte čas pomalu plynout. Přejeme vám příjemnou zimní náladu.

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Začátkem listopadu otevřela Správa KRNAP nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku – Muzeum Krkonoš. Za první tři měsíce provozu je navštívilo 11 tisíc lidí. Stává se tak bezmála povinnou zastávkou návštěvníků Krkonoš. Co dělat, když je tu plno?
Vybírejte, jaký z českých krajů je vašemu srdci nejbližší. Hlasujte pro vaši oblíbenou destinaci zimní nebo letní dovolené, zvolte místo, kam jezdíte nejraději s dětmi nebo za relaxací.
Předseda destinační společnosti Krkonoše - svazek měst a obcí a starosta města Vrchlabí Jan Sobotka byl Agenturou ochrany přírody a krajiny oceněn za jeho dlouhodobé úsilí při hledání rovnováhy mezi ochranou přírody a rozvojem obcí.