TOP akce v Krkonoších květen 2023
Share

TOP akce v Krkonoších květen 2023

Než vyrazíte do kopců, vyberte si z naší nabídky a přijměte pozvání na rozmanité jarní akce.

Už jste viděli v Krkonoších draka? Můžete ho zahlédnout v Trutnově na tradiční akci Už ho nesou!  Dech se vám zatají při exkluzivní FMX exhibici Petra Piláta na Motorkářském požehnání ve Vrchlabí. Do Žacléře se vydají milovníci nejen horských kol na Slavnostní zahájení cyklistické sezóny. V Rokytnici nad Jizerou si užijete Komponovaný pořad k poctě rodu Harrachů. Pojďme společně uklidit a pomoct krásné krkonošské přírodě zbavit se odpadků po dlouhé zimě na akci Zelený Špindl. Báječný výlet v přírodě nabízí jak pro pěší, tak cyklisty Pochod Karla Klíče v Hostinném. Oblíbená slavnost s bohatým programem – to je tradiční Den Městyse Černý Důl. Jilemnické náměstí zaplní rozmanité stánky na Májovém jarmarku a nebude chybět i pestrý program. Nevynechejte Slavnostní otevření Centra současného umění EPO1 v Trutnově Poříčí! Studenecké míle opanují vůně benzínu a starých časů, až 200 historických vozidel budete obdivovat ve Studenci. Připojením se k charitativnímu výstupu Na Sněžku pro Vencu v Peci pod Sněžkou pomůžete hendikepovaným dětem. Letošní rok Harrachů přináší mnoho akcí nejen v Krkonoších, ale my vás zveme přímo do Harrachova na přednášku Hrabě Harrach a Krkonoše.

Vychutnejte si teplé jarní dny, procházky krkonošskými cestičkami a užijte si květnové akce.
 

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Po náročných prvních měsících provozu a zejména po velkém vytížení v období jarních prázdnin potřebuje expozice Muzea Krkonoš, ale také expozice ve Čtyřech historických domcích na nám. Míru krátkou pauzu na odpočinek zaměstnanců a drobnou údržbu.
Stará poštovní cesta mezi Vrchlabím a Dolním Dvorem na svých bedrech přenesla již nesčetně poutníků. Mnozí z nich jistě spočinuli u kaple, která už je ovšem minulostí. Spolek Zdravé Krkonoše, který se zabývá záchranou nebo obnovou sakrálních staveb na území Krkonoš a okolí, nyní přichází s iniciativou vybudovat zde kapli novou. Prostřednictvím sbírky na Donio se může tvůrcem nové sakrální stavby stát každý z vás.
Měsíc duben odstartují Velikonoce se svými tradičními zvyky. Jarní paprsky nás nejen zahřejí, ale přímo nás budou ponoukat k výšlapům do rozkvetlé přírody za příjemného doprovodu ptačího zpěvu. Avšak nejen procházky naplňují naše potřeby, proto přijměte pozvání na pestré akce do různých míst Krkonoš.