TOP akce v Krkonoších květen 2023
Share

TOP akce v Krkonoších květen 2023

Než vyrazíte do kopců, vyberte si z naší nabídky a přijměte pozvání na rozmanité jarní akce.

Už jste viděli v Krkonoších draka? Můžete ho zahlédnout v Trutnově na tradiční akci Už ho nesou!  Dech se vám zatají při exkluzivní FMX exhibici Petra Piláta na Motorkářském požehnání ve Vrchlabí. Do Žacléře se vydají milovníci nejen horských kol na Slavnostní zahájení cyklistické sezóny. V Rokytnici nad Jizerou si užijete Komponovaný pořad k poctě rodu Harrachů. Pojďme společně uklidit a pomoct krásné krkonošské přírodě zbavit se odpadků po dlouhé zimě na akci Zelený Špindl. Báječný výlet v přírodě nabízí jak pro pěší, tak cyklisty Pochod Karla Klíče v Hostinném. Oblíbená slavnost s bohatým programem – to je tradiční Den Městyse Černý Důl. Jilemnické náměstí zaplní rozmanité stánky na Májovém jarmarku a nebude chybět i pestrý program. Nevynechejte Slavnostní otevření Centra současného umění EPO1 v Trutnově Poříčí! Studenecké míle opanují vůně benzínu a starých časů, až 200 historických vozidel budete obdivovat ve Studenci. Připojením se k charitativnímu výstupu Na Sněžku pro Vencu v Peci pod Sněžkou pomůžete hendikepovaným dětem. Letošní rok Harrachů přináší mnoho akcí nejen v Krkonoších, ale my vás zveme přímo do Harrachova na přednášku Hrabě Harrach a Krkonoše.

Vychutnejte si teplé jarní dny, procházky krkonošskými cestičkami a užijte si květnové akce.
 

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Příroda se pomalu chystá na zimu, dny se krátí, zažíváme období plné přírodních krás v podobě pestře zbarvené krajiny, jenž nám přináší pohlazení po duši v posledních teplých paprscích. Nastává čas pro různé podzimní zábavy a posezení s přáteli.
Křišťálové údolí otevírá brány o víkendu 14. - 15. října 2023. Vydejte se za skláři a šperkaři přímo do jejich dílen a ateliérů, navštivte muzea i sklářské školy.
Krkonošské železniční víkendy již neodmyslitelně patří k letní zážitkové nabídce. Místní i turisté si oblíbili bafající parní lokomotivy i malý motoráček s pohádkovým jménem Hurvínek a stále častěji je využívají k výletům po kolejích lokální trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, zvané Pojizerský Pacifik.